“Çorum’un tanıtımı için spor, televizyon ve gezi çok önemli”

18. Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı kapsamında Çorum’un tanıtımı amacıyla Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi tarafından ortaklaşa açılan stantta, Hitit Kıyafetleri giyen kostümlü görevliler tarafından broşür, cd, kitapçık v.b. tanıtım materyalleri dağıtımı, sunumlar ve sıcak leblebi ikramları ile tanıtım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Güncel 31.01.2014, 23:26 31.01.2014, 23:26
610
“Çorum’un tanıtımı için spor, televizyon ve gezi çok önemli”
Vali Sabri Başköy, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Anitta Otel Genel Müdürü Hasan Özer Gökmen ve Mavi Ocak Otel Sahibi Mustafa Mavi’den oluşan heyet fuarda stantları bulunan Anıtur, Jolly Tour başta olmak üzere sektörün lider turizm ve seyahat acentelerini tek tek ziyaret ederek firma yöneticilerine Çorum’un coğrafi, tarihi ve kültürel zenginliklerini anlattılar. Gerçekleştirilen ziyaretlerde Çorum’a kültür turları düzenleyen Anıtur ve Jolly Tour yetkilileri Çorum’ un görülmeye değer çok önemli zenginliklerinin olduğunu ve her geçen gün düzenledikleri turlara talebin artarak devam ettiğini belirttiler.
Turizm sektörüne yön veren turizm ve seyahat acenteleri yöneticileri Çorum’un tanıtımının çok daha etkin olarak yapılması gerektiğini belirterek, tanıtım konusunda spor, televizyon ve gezilerin çok önemli olduğunu, hiçbir tanıtım faaliyetinin spor, televizyon ve geziler kadar etkili olmadığını belirttiler.
Turizm ve Seyehat Acenteleri yetkilileri spor, televizyon ve gezilerinin tanıtım aracı olarak kullanılması konusunda şu üç projenin mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini belirttiler:
“Çorum’un Süper Lig de veya en azından PTT 1. Ligde bir profesyonel futbol takımının bulunması.
Televizyon program yapımcıları ve yönetmenleri ile görüşmeler yapılarak bir televizyon dizisinin Çorum da çekilmesinin sağlanması.
Seyahat acentelerinin özellikle müdür veya satış elemanları ile çok iyi ilişkiler kurulmasının gerektiği, müdür ve satış elemanlarını Çorum’a davet ederek misafir edilmesinin çok büyük katkılar sağlayacağı.
Ziyaretleri gerçekleştiren Çorum heyetince, Çorum’a kültür turları düzenleyen Anıtur ve Jolly Tour’a Çorum turizmine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür edildi. (ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@