Çorum’un savunma sanayine yönelimi adına önemli bir adım

Çorum’daki “Savunma Sanayi Buluşması”nın ardından ilk önemli temas ASELSAN’la gerçekleştirildi. Çorum’dan 7 sanayi kuruluşunun (Yağmaksan, Alapala Makina, Duduoğlu Döküm, Dalyan Metal, Yalçın Hidrolik, Era Özel Civata ve İnnacro Makina) yöneticileri, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) Genel Sekreteri, hemşehrimiz İlhami Keleş’in organizasyonu çerçevesinde, geçen hafta ASELSAN’ın konuğu oldular. 

Güncel 11.07.2021, 20:16
334
Çorum’un savunma sanayine yönelimi adına önemli bir adım

Kendi teknik kapasitelerine ve faaliyet alanlarına en uygun bir ya da birden fazla branşı seçen sanayiciler, bu sektörlerle ilgili masalara oturup durum değerlendirmesi yaptılar. ASELSAN’ın teknik yetkilileri, Çorum firmalarının yeteneklerini ölçmeye, sanayiciler ise kendi uygunluklarını belirlemeyi çalıştılar. ASELSAN teknik yetkililerinin hazırlayacakları raporlar doğrultusunda görüşmeler devam edecek. 
SAHA İstanbul Genel Sekreteri, hemşehrimiz İlhami Keleş, bu başlangıcın yakın gelecekte önemli sonuçlar doğuracağına inandığını belirterek, bu alanda başkaca temasların da olacağını ve Çorum’un savunma sanayiinde rol üstlenmesi için çabalarını sürdüreceklerini söyledi. 
Önceki Çorum Belediye Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı Zeki Gül’ün kayınbiraderi olan Emekli Albay Keleş, 29 Haziran 2021 günü manşetten verilen ÇORUM HABER’e özel değerlendirmesinde, SAHA İstanbul’un sonuç odaklı bir kurum olduğunu, Çorum’un savunma sanayi stratejisini oluşturacaklarını söylemişti. (Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@