“Çorum’un savunma sanayi stratejisini oluşturacağız”

SAHA İstanbul Genel Sekreteri, Emekli Albay, hemşehrimiz İlhami Keleş, 23 Haziran 2021 Çarşamba günü Çorum’da düzenlenen toplantıda, Çorumlu sanayici ve işadamlarını, savunma sanayi konusunda iştahlı ve heyecanlı gördüklerini belirterek, “Sektörde yer alabilmek için en önemli hususlardan biri bu. SAHA İstanbul olarak, sonuç odaklı bir kurumuz. Yatırım iştahını gördüğümüzde, performans değerlendirme sistemi ile hemen eylem planını oluştururuz” dedi. 

Güncel 28.06.2021, 21:02
396
“Çorum’un savunma sanayi stratejisini oluşturacağız”

Savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde “yerli ve milli” hedefleri doğrultusunda TÜBİTAK’la proje çalışmaları yaptıklarını anlatan Keleş, “Gaziantep Sanayi Odası, bu konuda çok istekli. Orada 30 firmanın analizi yapıldı, neler yapılabileceğine bakıldı. Ayrıca Gaziantep, ‘model fabrika’yı da kaptı. Aynısı Çorum’a da kurulabilir. Gaziantep’teki çalışmalar, Çorum’da da hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir” dedi. 
Başlangıç olarak Çorum’un bir resminin çekileceğini, Çorum’un sanayi değişim stratejisinin belirleneceğini vurgulayan İlhami Keleş, “Elbette yatırım isteğinin ve girişimlerin altını doldurmak önemli. Biz analizler doğrultusunda bir strateji oluşturup yön belirlediğimiz noktada, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteğini alarak yola çıkıyoruz. Savunma sanayiinde yer alabilecek firmaları sahneye alıyoruz.” ifadesini kullandı. 
SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Çorum’la ilgili somut adımlar atacağız. Mesela bir grup sanayiciyi 8 Temmuz’da Aselsan’a götüreceğiz. Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Akın Toros, Eylül’de ekibiyle Çorum’a gelip temaslarda bulunacak. Ayrıca, ana yüklenici firmaları gönderip, ikili görüşmeler yapılmasını sağlayacağız. Gaziantep’te sanayicileri eğitiyoruz, bunu Çorum’da da yapabiliriz. Açıkçası, Çorum’a imkân dahilinde olan her şeyi vermeye hazırız.” 
(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@