21 Şubat 2014 Cuma 23:30
“Çorum’un en büyük sorunu imar”
Kenan Nuhut, Umut Radyo stüdyolarında Meltem ve Uğur Çınar tarafından sunulan canlı yayın programına katılarak, Çorum’a yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi.

Canlı yayında Meltem Çınar tarafından Kültür Sitesi’nin yerine yapılan inşaatla ilgili tartışmaların ve usulsüzlük iddialarının sorulması üzerine yanıt veren CHP Adayı Nuhut, park inşaatıyla ilgili şartnamelerde otopark ibaresinin olduğunu ve Gazi Caddesi’ndeki trafiğin rahatlatılması için o otoparka ihtiyaç duyulduğunu, ancak yapılan inşaatta otopark olmadığını, nasıl bir yapı çıkacağını merak ettiklerini dile getirdi. Nuhut, konuyla ilgili net açıklama yapabilmek için yasal sürecin sonlanmasını beklediklerini söyledi.

Kenan Nuhut, Çorum’u bir sporkent yapacaklarını söyleyerek, yıllardır Çorum’da bir stadyum meselesinin olduğunu, stadyumu şehir dışında bir alana yapacaklarını, Çorumluların spor faaliyetleri için gönderecekleri çocuklarının güvenliğini sağlamak üzere şehir merkezi ve spor komplekslerine uzanan bir raylı sistemli toplu taşıma imkânı yaratacaklarının dile getirdi.

Mevcut stadyumun yerine Çorum’un özlemini duyduğu, ailesiyle, çocuklarıyla birlikte vakit geçirecekleri, bol yeşil alanlı bir rekreasyon merkezi oluşturacaklarını ifade eden Nuhut, şuan ki parkların yeşile değil, betona dayalı olduğunu ve Çorumluyu, özlemini duyduğu yeşile kavuşturacaklarını ifade etti.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, canlı yayında vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı. Nuhut, Çorum Belediyesi tarafından Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Parkı isminin ‘Yunus Emre’ olarak değiştirildiğinin hatırlatılması ve parka eski isminin tekrar verilip verilmeyeceğinin sorulması üzerine; “O parkın isminin neden değiştirildiğini anlamak mümkün değil. Hemşerilerim müsterih olsun Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ismini o parka kesinlikle geri vereceğiz” dedi.

Kenan Nuhut, Çorum’un modern, çağdaş bir kent olabilmesi için hazırladıkları projelerinin olduğunu ve önümüzdeki günlerde bu projeleri açıklayacağını ifade ederek, insanları mutsuz eden bir imar planıyla kamulaştırma yapılmasının doğru olmadığına değindi. Belediyelerin ticaret yapmaması gerektiğinin altını çizen Nuhut, belediyelerin halka kar ettiren, halkı zenginleştiren kurumlar olması gerektiğini söyledi.

Seçildikleri takdirde su ücretlerini yüzde 50 indireceklerini ve tabela vergilerini azaltacaklarını açıklayan Nuhut, esnaf dostu bir belediyecilik yapacaklarını dile getirdi.

Üniversite öğrencilerinin de belediye hizmetlerinin içine çekilmesi gerektiğini vurgulayan Nuhut, toplu taşıma araçlarında şuan ki bedellerden öğrencilere yönelik yüzde 50 indirim yapacaklarını ve 65 yaş üzeri vatandaşlardan ücret almayacaklarını duyurdu.

Nuhut, sporcu kimliği nedeniyle tüm Çorum’u koşturan tesisleri mahallelere kazandıracaklarını söyleyerek, kendisinin amatör spora çok önem verdiğini anlattı. Çorum’un milli takımlara sporcu veren bir kent haline geleceğinin sözünü veren Kenan Nuhut, sporun kendi işi olduğunu ve Çorum’un süper ligde mücadele eden bir takımının olacağının müjdesini verdi.

Engelliler için de engelsiz bir yaşam alanı yaratacaklarının altını çizen Nuhut, bütün engelli vatandaşları da spor ve kültürel faaliyetlerin içerisine çekeceklerini ifade etti. 31 Mart’tan itibaren Çorumluların kendisini Belediye Başkanlığı koltuğunda otururken çok az göreceklerini söylenen Kenan Nuhut, Çorum için hep birlikte çağdaş ve modern bir kent oluşturmak için çalışacaklarını ifade etti.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 21.02.2014 23:31