Çorum’un dahi çocuğu Arda Türkiye ikincisi

Çorumlu Arda Bolat, Mental Aritmetik Yarışması’nda Türkiye ikincisi olmayı başardı.

Çorum’un dahi çocuğu Arda Türkiye ikincisi

Çorumlu Arda Bolat, Mental Aritmetik Yarışması’nda Türkiye ikincisi olmayı başardı.

14 Eylül 2017 Perşembe 23:34
Çorum’un dahi çocuğu Arda Türkiye ikincisi

148 ülkede onaylı olan MEMORIAD™’ın (Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları) düzenlediği Memoriad 2017 Türkiye Open Mental Aritmetik Şampiyonası haftasonu Ankara’da yapıldı.

Yarışmaya Kazakistan, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'den ülkelerinin en iyisi olan 5 ile 12 yaş arasındaki zihinsel sporcular katıldı. Türkiye Mental Aritmetik Şampiyonası’na Mega Cambridge bünyesinde olan Çorum Mega Hafıza™ Dahi Çocuk Merkezi’nden katılan Arda Bolat ise yaş grubunda Türkiye ikincisi oldu. Dereceye giren öğrenciler kupa ve madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeler de aldılar. 8 aylık beyin egzersizleri eğitimini tamamlayarak yarışmaya hazırlanan Arda Bolat derecesiyle Çorumluların da göğsünü kabarttı. Çorum Mega Hafıza™ öğretmenlerinden Fatma Ceylan Keçeli de öğrencisinin derece yapmasından dolayı Memoriad™ tarafından üst üste 3.Kez Eğitmen Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Arda Bolat ve Fatma Ceylan Keçeli’ye kupa, başarı belgesi ve ödüllerini Memoriad™ uluslararası dönem başkanı ve aynı zamanda Dünya Hafıza Şampiyonu olan Melik Duyar verdi. Arda Bolat’ın derecesiyle 25-26 Kasım 2017’de İstanbul'da yapılacak Memoriad 2017 Türkiye Open Şampiyonası’nda, diğer ülke şampiyonları ile hak kazandı.

Çorum Mega Hafıza™ Dahi Çocuk Merkezi’nden yapılan açıklamada Keçeli ve Bolat tebrik edildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 14.09.2017 23:35