“Çorum’un AR-GE ve yenilikçilik kapasitesi artmalı”

Çorum’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Güncel 17.07.2017, 00:42
722
“Çorum’un AR-GE ve yenilikçilik kapasitesi artmalı”

Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü sekretaryasında yapılan toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Vali Yardımcısı Alp Aslanargun, Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Özel İdare Genel Sekreter V. Recep Çıplak, Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım, TSE Müdürü Arslan Karaköse, OKA Çorum Koordinatörü Özgür Özden Yalçın, OSB Bölge Müdürü Yaşar Şahin ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Vali Necmeddin Kılıç, toplantıda yaptığı açıklamada Çorum sanayisinin rekabet gücü ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen, yüksek teknoloji ağırlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması için bu toplantının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, Çorum’un Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin arttırılması için sanayicinin ve akademisyenlerin bir araya gelmesi sorunlarını masaya yatırması ve bu sorunların çözüm yollarının belirlenerek yola devam edilmesini söyledi. Kurulun güzel çalışmalar yaptığına değinen Vali Kılıç bunun arttırılarak devam etmesi talimatını verdi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@