11 Mart 2014 Salı 23:12
“Çorum’u yeniden ayağa kaldıracağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum’un tarihteki yerinin önemli olduğunu ifade ederek, Anadolu’daki ilk uygarlık olan Hititlerin başkentinin Çorum olduğunu söyledi.

En büyük güvencesinin halk olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Benim en büyük güvencem sizsiniz. Halkıma güveniyorum, insanıma güveniyorum. Kimliği ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, halktan yana olan bütün Türkiye'yi kucaklıyorum ve ona güveniyorum. Bizim arkamızda sermaye yok, bizim arkamızda şunlar bunlar yok, tek güvencemiz var, o da halktır” dedi.

Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırana kadar ilerleyeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hedefimiz bu ama nasıl yapacağız, barış içinde yapacağız, varlık içinde yapacağız. Herkes varlıklı olmalı, herkes mutlu olmalı, her evde tencere kaynamalı, anneler çocuklarını güler yüzlü olarak okula göndermeli. Mutluluk hepimizin ortak paydası olmalı, huzur içinde yaşamalıyız. Yeni bir şey yapacağız. Çorum'u çağdaş bir kent haline getireceğiz. Ayın 30'unda, 30 Mart'ta Çorum'a yeni bir heyecanı getirecek, Çorum'u yeniden ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Çorum'un tarihte ve ekonomide çok önemli yeri olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Tuğlanın, kiremidin büyük bir kısmı burada üretiliyor. Aynı zamanda burası leblebinin başkentidir ama gereken önem verilmedi, halkın iktidarında bu önemi vereceğiz. Bu vesile ile sadece Çorumlu iş adamlarına değil, Türkiye'deki bütün iş adamlarına seslenmek istiyorum. İş adamlarımızın dünya görüşü ne olursa olsun, hangi partiyi tercih ederse etsin, biz asla bu başçalanın yaptığı gibi bir ayrım yapmayacağız. Biz asla hükümeti eleştirdi diye ertesi sabah onun kapısına vergi müfettişleri göndermeyeceğiz. O yeter ki üretsin, hatamız varsa açık yüreklilikle söylesin. Türkiye'ye yeni bir iklim, yeni bir siyaset anlayışı getireceğiz. Herkes özgürce konuşacak, siyasetçi de kulak kabartacak. Hatası varsa düzeltecek. Kurallı ekonomi getireceğiz, iş adamı önünü görecek devlete başvurduğunda işi yapılacak. Bizim partiden, yok başka partiden ayrımına son vereceğiz. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var.”

Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları herkesin bildiğini ve herkesin ne olacağını merak ettiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Ne olacak bu memleketin hali diye buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir devlettir, halkımız güçlü bir halktır. Zaman zaman bizi ayrıştırmaya, bölmeye çalışıyorlar. Yok inancın böyle, yok kimliğin, yok başörtün, yok kılık kıyafetin. Buradan, Çorum'dan bütün Türkiye'ye sesleniyorum, hiçbir güç bizi ayıramayacaktır. Ne söylerse söylesinler, beraber olacağız, Misak-ı Milli'de olduğumuz gibi, beraber olacağız. Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi beraber olacağız, Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak için” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 11.03.2014 23:13