Çorum’u yabancı misyona tanıtmak üzere yola çıktık

Bu hafta Vakıflar Haftası .

Güncel 07.05.2014, 21:59 07.05.2014, 22:00
708
Çorum’u yabancı misyona tanıtmak üzere yola çıktık

Bu hafta Vakıflar Haftası .

Vakıflar ve vakıfların içerisinde görev yapan insanların en önemli düsturu; 1- Gönüllülük 2-Bulundukları topluma,memlekete,ihtiyaç sahibi insanlara fayda üretmektir.

Vakıfların sadece vakıflar haftasında değil her zaman hatırlanmasını, Çorum’da yaşayan insanlarımızın Vakıflara katkılarının, vakıf faaliyetlerine katılımlarının artmasını istiyor ve değerli Çorum halkından vakıfları ve etkinliklerini daha yürekten desteklemelerini diliyorum.

Biliyorsunuz, sivil toplum örgütleri toplumda lokomotif görevi üstlenmişlerdir. Çorum Hitit Vakfı Ankara Şubesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalarla, yerli ve yabancı insanların ilgilerini kentimize çekmek ve kentimizin turizm potansiyelini geliştirmek istiyoruz.

İşte müjdesini bu hafta vermeyi uygun gördüğüm ve benim tarafımdan kaleme alınan “ HİTİTLER ELÇİLİKLERDE” Projesini Çorum kamuoyu ile paylaşmak, bu konuda insanlarımızı bilgilendirmek istiyorum.

Bu projenin amacı, başkenti ilimiz sınırları içerisinde bulunan Hitit Medeniyetini bir obje olarak kullanıp, elçilikler düzeyinde İlimizi yabancı misyona tanıtmaktır. Bu projenin ilk adımını Almanya Büyükelçiliği ile atıyoruz.Önümüzdeki yıllarda farklı elçiliklerde de bu çalışmayı yapmayı hedefliyoruz.

Bu çalışma kapsamında ilimizin tanıtımına büyük fayda sağlayacak duyurular,afişler ve broşürler bizzat Alman Büyükelçisi tarafından bütün büyükelçiliklere gönderilecektir. Ayrıca Alman basınında ve Türkiye de yaşayan Almanlara ulaşacak bir çok yayın organında ve internette bu faaliyete yer verilerek kent tanıtımına büyük bir katkı sağlanacaktır.

Kentimiz adına yapılacak etkinliklerin kalite çıtasını arttırmalıyız. Her zaman ifade ettiğim gibi, kent adına yapılan işlerde o kenti temsil edebilecek kapasitedeki ve yeterli donanıma sahip sivil toplum örgütlerinin muhatap alınmasının önemini inşallah bütün Çorum kamuoyu görecektir. Bu etkinlik bünyesinde yer alan herkese inancım sonsuzdur.Hepsinin doğru kişiler olduğuna inanıyorum. Bu çalışmanın başka elçiliklerce de benimseneceğini hatta Allahın izniyle yurt dışına da taşınacağını düşünüyorum.

Bu çalışmada bizlere destek olan kurum ve kuruluşlara, değerli hocalarıma,sanatçı dostlarıma,çok değerli sponsorlarımıza , Çorum Hitit Vakfı Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile Alman Büyükelçisine ve Elçilik çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Her zaman desteklerini aldığımız yerel basınımıza ve reğerli Çorum halkına da sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Alper BİLAN
Çorum Hitit Vakfı Ankara Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@