Çorum’u ortak akılla yöneteceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, korku siyasetine, rant belediyeciliğine, iş bilmezlikten kaynaklanan israfa 31 Mart akşamı son vereceklerini söyledi.

Çorum’u ortak akılla yöneteceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, korku siyasetine, rant belediyeciliğine, iş bilmezlikten kaynaklanan israfa 31 Mart akşamı son vereceklerini söyledi.

22 Mart 2019 Cuma 22:13
Çorum’u ortak akılla yöneteceğiz”

“Bazıları; İstiyorlar ki biz susalım, istiyorlar ki bizim hizmet aşkımız hiç olmasın. İstiyorlar ki kaptan hep onlar olsun, biz hiç kamaradan çıkmayalım! İstiyorlar ki hiç üretmeyelim, mezhep siyaseti güdelim. Ama artık yeter. Karar da söz de halkımızın diyoruz” diye konuşan MHP Belediye Başkan adayı Kenan Şahin, kendisinin açıkladığı projelerde iddialı olduğunu ve seçilmesi halinde hepsini birer birer hayata geçireceğini vurguladı.

MHP Belediye Başkan adayı Kenan Şahin, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile projelerini açıklamıştı. Projelerini açıklamasının ardından çok sayıda olumlu görüşün yanında bazı eleştiriler olduğunu da vurgulayan Şahin, “Hangi parayla bu projeleri yapacaksın diyenlere ise şimdilik havuz temizliğine harcanan bir milyona yakın bir ödeme yapmayarak diye cevap vermek istiyorum. Unutulmasın ki ben inşaat mühendisiyim! İnşaat maliyetlerini iyi bilirim” dedi.

Cumhur İttifakı hakkında açıklamalarda bulunan Kenan Şahin, “Bu güzel şehirde doğmuş, havasına, suyuna, toprağına aşık, her mahallesini, sokağını karış karış bilen, her bir köşesinde sayısız dostu ve anısı olan bir kardeşiniz olarak bildiğiniz üzere Cumhur İttifakı'mızın büyük değeri MHP’den Belediye Başkan Adayı olarak karşınıza çıktım. Milletimizin kurduğu Cumhur İttifakı'nın iki eşsiz değeri ve liderleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin de belirttikleri gibi siyaset özellikle de belediyecilik iddia ve hizmet işidir. İddiam o dur ki; edindiğim bilgi, tecrübe, kabiliyet ve projelerimle başkanlığım süresince bu güzel şehre altın dönemini yaşatacağım” ifadelerini kullandı.

MHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, çeşitli konularla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ben ve arkadaşlarım ilimizin sorunları üzerine uzun zamandır çalışıyoruz ve bu sorunların çözüm yollarını da çok iyi biliyoruz. Bundan dolayıdır ki Güzel Çorum'umuz için her noktasını ilgilendiren 3'ü mega olmak üzere her biri birbirinden kıymetli 40’ı aşkın proje oluşturduk ve açıkladık. Projelerimizle ilgili toplumun tüm kesimlerinden, tüm mahallelerden oldukça olumlu tepkiler aldık. Hangi parayla bu projeleri yapacaksın diyenlere ise şimdilik havuz temizliğine yıllık milyona (!)yakın bir ödeme yapmayarak diye cevap vermek istiyorum! Unutulmasın ki ben inşaat mühendisiyim!

Çorum Belediyesi büyüklük olarak ortak ölçekte, kaynak imkânları yüksek olan bir kurumdur. Önemli olan bu kaynakları yerinde ve iktisatlı bir biçimde kullanabilmektir! Lakin, ne kadar bilirsek bilelim; sınırlarında Anadolu'da kurulmuş ilk medeniyet olan Hititlerin, Peygamber Efendimize yoldaşlık yapmış sahabelerin yaşadığı ve üç kıtada hüküm sürmüş Osmanlı'nın ilk filizlerinin yeşerdiği bu kutsal topraklarda, adalet, sevgi, saygı ve hizmet yönünden lider bir Çorum özlemini gidermek için hemşerilerimizin büyük desteğine ve dualarına çok ihtiyacımız var. Biz bu güzel şehri, ortak akılla yönetip; "ana yüreği" ile yeniden imar edeceğiz.

Biz bu şehirde kimseyi ötekileştirmeden, yalnızca haklının güçlü olduğu bir idare ortaya koyacağız. Halen devam eden sosyal yardımları insanlığın gereği olarak görürken, yardımlardaki kişi başı düşen miktarı artırarak devam ettireceğiz. Yapacağımız her projede üniversiteden, sivil toplum kuruluşlarından, sanayi ve esnaf odaları yönetimlerinden görüş almadan asla adım atmayacağız. Yanı başımızdaki Amasya halkı beş yüz bin turisti ağırlamanın onurunu yaşarken biz onları seyreden bir bakış içerisinde olmayacağız. Gençlerin yönetimde daha çok yer alması için gençlik konseyini oluşturacağız. Hayatımıza anlam katan kadınlarımızın, analarımızın sorunlarının çözümü noktasında daha iyi hizmet vermek için Çorum Belediyesi tarihinde bir ilk olarak kadın belediye başkan yardımcısı atayacağız. Biz ne CHP'ye ne de CHP zihniyetine bürünmüş Çorum Ak Parti yönetim anlayışına asla benzemeyeceğiz.

Bazıları; İstiyorlar ki biz susalım, istiyorlar ki bizim hizmet aşkımız hiç olmasın. İstiyorlar ki kaptan hep onlar olsun, biz hiç kamaradan çıkmayalım! İstiyorlar ki hiç üretmeyelim, mezhep siyaseti güdelim! Ama artık yeter! Karar da söz de halkımızın diyoruz! Gerek sahada edindiğimiz izlenim gerekse yaptırdığımız anketlerde gösteriyor ki halkımızı bizi; biz halkımızı iyi anlıyoruz. Önce Allah'ın izni, sonra değerli hemşehrilerimizin desteği ile korku siyasetine de, rant belediyeciliğine de, iş bilmezlikten kaynaklanan israfa da 31 Mart akşamı son vereceğiz. Kazanan Çorum olacak, kazanan halkımız olacak”

(Volkan SINAYUÇ)

banner155