“Çorum’u geleceğe taşıyacağız”

Seçilmesi halinde CHP rozetini çıkararak tüm Çorumluları kucaklayacağını ve her bölgeye eşit hizmet götürmeyi hedeflediğini söyleyen Nuhut, “Çorum’un çehresini değiştirmek için bana 2 yıl verin yeter. Biz belediyeciliği sadece Çorum merkezde yapmayacağız. Hizmetlerimiz ilçelere de köylere de ulaşacak” dedi.

“Çorum’u geleceğe taşıyacağız”

Seçilmesi halinde CHP rozetini çıkararak tüm Çorumluları kucaklayacağını ve her bölgeye eşit hizmet götürmeyi hedeflediğini söyleyen Nuhut, “Çorum’un çehresini değiştirmek için bana 2 yıl verin yeter. Biz belediyeciliği sadece Çorum merkezde yapmayacağız. Hizmetlerimiz ilçelere de köylere de ulaşacak” dedi.

13 Şubat 2014 Perşembe 22:42
“Çorum’u geleceğe taşıyacağız”
Çorum merkeze bağlı Ovasaray Köyü sakinleri, 30 Mart Mahalli İdareler seçimleri nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, kadın kolları yöneticileri ile gençlik kolları üyeleri ve köy sakinleri hazır bulundu.

Ovasaraylılara seçim ve parti etkinlikleri hakkında bilgi veren CHP İl Başkanı Atlas “Gözlemlerimiz doğrultusunda Çorum halkının siyasi düşüncesini bir tarafa bıraktığını tespit ettik. Halkımız 30 Mart seçimlerinde kendisine hizmet edecek, yaşam standardını yükseltecek başkanını seçecek. 30 Mart’tan itibaren belediye başkan adayımız Kenan Nuhut CHP rozetini çıkartacak ve kendisine oy versin veya vermesin herkesi kucaklayacak. Saydam ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile 7’den 70’e tüm yurttaşlarımızı başımızın tacı yapacak. 550 bin yurttaşımızın sorunlarının çözümünde ise yol gösterici olacak” diyerek kendilerini ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Çocukluk yıllarının Ovasaray Köyü’nde geçtiğini ve o yörenin kendisi için büyük önem taşıdığını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Nuhut, Ovasaraylıların ziyaretinin kendisine güç kattığını söyledi.

Nuhut, “Ziyaretinizle çok memnun oldum, bana güç kattınız. Çok ağır bir yükün altına girdiğimizin farkındayız. Fakat ben gücümü daima sizlerden aldım. Sizden aldığım güçle aday oldum. Şimdi görüyorum ki ne kadar doğru bir karar vermişim. 30 Mart’tan itibaren belediyenin kapıları sonuna kadar halka açılacak ve belediye hizmetleri Çorum köylerine kadar ulaşacak. 31 Mart sabahından itibaren Çorum için çalışacağız. 2 yıl gibi kısa bir sürede Çorum’u yeşil bir cennet haline getireceğiz. Anlayışımız gereği insan daima birinci planda olacak. Bundan hiç şüpheniz olmasın. 31 Mart’tan itibaren belediyenin kapıları herkese açılacak. Herkesi kucaklayan ve herkesi bir araya getiren bir belediye olacağız. Biz geçmişimizde de büyük bütçeler yönettik. Şimdiye kadar en ufak bir teftiş veya ağır cezalık bir davamız olmadı. Herkes müsterih olsun yolsuzluk bizden uzak olacak. Çok şükür şimdiye kadar harama el uzatmadık.Çorum şimdiye kadar hak ettiği şekilde ne yazık ki yönetilmemiş. Şu ana kadar iktidar partisine ait belediyecilik anlayışında belediyenin gelirleri hep İller Bankası’ndan temin edilmiş. Oysa, belediyenin gelirleri sadece iller bankasından alınan krediler değildir. Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak da Çorum’u bir marka kent haline getireceğiz. Dünya’nın her yerinden turistlerin geldiği bir şehir olacağız. Biz belediyeciliği sadece Çorum merkezde yapmayacağız. Hizmetlerimiz ilçelere de köylere de ulaşacak. Çorum’u dünyada konuşulan yeşil bir cennet haline getireceğiz.

Biz Çorum’un 14 mahallesinde her yere gittik, gitmeye de devam ediyoruz. Çorum halkı kararını vermiş, her gittiğimiz yerde sizi sonuna kadar destekleyeceğiz yanıtını alıyoruz. Herkes adeta koro halinde size oy vereceğiz diyor. Bize verilen bu sorumluluğun farkındayım ve yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. 30 Mart seçimlerinin ardından bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. İnşallah Ovasaray’a da belediyemiz hizmet götürecektir. Çorum bir dünya kenti olmayı hak etmesine rağmen bulunduğu şu durumu hiç hak etmiyor. Herkesin mutlu olacağı bir Çorum için, sizlerden ricam herkes eşine, dostuna, akrabasına ulaşsın ve bize oylarıyla destek olmalarını istesin. Bunu sizden istiyorum Çünkü benim siz Çorum halkından başka sığınacak dalım yok” diye konuştu.

Kenan Nuhut, Ovasaraylılardan da destek beklediklerini ifade ederken, köy sakinlerinden Nazif Perçini de 550 seçmeni olan köylerinin Çorum ile içiçe olduğunu, köylerinin penceresine Çorum penceresinden bakılmasını istediklerini ve Çorum’un bir mahallesi olmasını istediklerini dile getirdi.
(Onur MÜLAZIM)

Son Güncelleme: 13.02.2014 22:43