04 Şubat 2014 Salı 22:20
“Çorum’u en az üç defa turlayacağız”
CHP Kadın Kolları tarafından düzenlenen tanışma toplantısına katılan Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, “Projelerimizde yola çıktık” diyerek, halkın artık yolsuzluk ve yoksulluktan bunaldığını dile getirdi.

Nuhut, “Buradaki kalabalığı görünce aldığım kararın ne kadar ciddi olduğunu anladım ve iyi ki CHP demişim. Sizleri görünce duygulandım. AKP’den milletvekili adayı veya belediye başkan adayı olanlar sırtını Başbakan’a dayamak suretiyle başkan veya vekil oluyorlar. Emeksiz geldiklerinden dolayı o halkın kıymet ve kadrini bilmiyorlar” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına kendisini tanıtarak devam eden Nuhut, yıllardır devletin önemli kademelerinde görev yaptığını ifade ederek, bu görevleri içerisinde her zaman insan odaklı hizmet anlayışıyla hareket ettiğini söyledi.

Kenan Nuhut, konuşmasının devamında şunları ifade etti:

“İyi bir Çorumluyum. Çorum’u ve Çorumluları seviyorum. Bu duygularla kendimi daima çalışmaya mahkûm ettim. AKP’den bir yetkili arkadaş daha ben aday olarak gösterilmeden önce, ‘CHP aday çıkarmakta güçlük çekiyor. Karşımıza aday çıkarmamalarından endişeliyiz. Eğer aday çıkarmazlarsa bizim adayımız rehavete girer’ demişti. Rehavete girmemeleri için buradayım.

Atatürk ilke ve inkılâpları felsefesi doğrultusunda hareket eden birisi olarak hiçbir yolsuzluğum yok. Milyonlarca liralık bütçeler elimizden geçti ama bir tek yolsuzluğumuz olmadı.

Çamur atma politikaları ile bir yere ulaşmak istiyorlar. Benim için parti değiştirdi diyorlar. Belediye bir hizmet alanıdır. 1923’de Atatürk tarafından kurulan bir partinin üyesiyim. Bundan da onur duyuyorum. İnsanlar yolsuzluklardan bıkmış. İnsanların ötekileştirilmesine, ayrıştırılmasına son vereceğiz.

Caddelerde başınız dik yürüyün. Çünkü şaibesiz bir adayınız var. Biz projelerimizle yola çıkıyoruz. Bu seçim süreci içerisinde kadınlar erkeklerden daha fazla çalışacaklardır. Önümüzde çetin bir süreç var. Önümüzdeki 2 ay içerisinde Çorum’u en az 3 defa turlamamız lazım.

Ülke kaos içerisinde. Hem ekonomide hem de sosyal ve kültürel alanlarda büyük bir çöküntü var. Türk siyaseti yeniden yazılıyor.”
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 04.02.2014 22:21