“Çorum’u el ele vererek ayağa kaldıracağız”

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’u daha ileriye taşımak adına sanayiciler ve iş adamlarıyla ortak akılla hareket edeceklerini belirterek, “El ele vererek Çorum’u ayağa kaldıracağız” dedi.

“Çorum’u el ele vererek ayağa kaldıracağız”

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’u daha ileriye taşımak adına sanayiciler ve iş adamlarıyla ortak akılla hareket edeceklerini belirterek, “El ele vererek Çorum’u ayağa kaldıracağız” dedi.

20 Şubat 2018 Salı 22:00
“Çorum’u el ele vererek ayağa kaldıracağız”

Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Gül, son yıllarda Çorum’a devasa yatırımların yapıldığını belirterek, bu proje ve yatırımları devam ettirmek için gayret sarf ettiklerini ifade etti.

Çorum’un toprak ve makine sanayinde söz sahibi bir il olduğunu dile getiren Gül, “Çorum 1950 yılından itibaren sanayileşme hamlesinde diğer illere göre daha büyük gayretle ilk önce toprak sanayinde büyük mesafeler almış. Bugüne geldiğimizde ise özellikle makine sanayinde Türkiye’de söz sahibi haline gelmiştir. Birçok ülkeye ihracat yapan ve anahtar teslimi fabrikalar kuran bir il haline gelmek bizi yerel yöneticiler olarak son derece memnun etmiştir. Bunu daha ileri götürmek hedefimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine dahil etmek bizim en önemli hedefimizdir. Millet olarak bunu yapabilecek güçte ve kararlılıkta olduğumuzu düşünüyorum.

Çorum olarak da bununla ilgili elimizden gelen gayreti sarf etmemiz gerektiğine inanıyorum. Esnaf, işadamı ve sanayicilerimizin ufuklarının geniş olduğunu biliyorum. Son 15-16 yılda bilimde, sanayide, teknolojide baş döndürücü gelişmeler olduğu hepimizin malumudur. Biz bu vizyona ulaşmak için üretimi artırmamız gerekiyor. Çorum bunu başarabilen bir ildir. Bunun daha ileri seviyeye getirmek de birliktelikle mümkün. El ele vererek çalışanlarımızla, iş adamlarımızla, sanayicimizle, tüm kurum ve kuruluşlarıyla Çorum’u ayağa kaldırmak için gayret sarfetmemiz gerekiyor” dedi.

“HİTÜ ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLADI”

Hitit Üniversitesi’nin hem Çorum sanayisine hem de Çorum Belediyesi’ne büyük katkı sağladığını söyleyen Başkan Gül “Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın da gayretleri ile üniversite-sanayi işbirliği, üniversite-belediye iş birliği ile şehrimiz inkâr edilemeyecek bir gelişme göstermektedir. Bunu da memnuniyetle müşahede ediyoruz. Geride bıraktığımız 9 yıl içerisinde Çorum’a katkı sağlamak adına büyük gayretler sarf ettiğimize inanıyorum. Çorum ölçeğimizdeki iller arasında ekonomik olarak da ileri bir noktada” diye konuştu.

GÜL: “DOST BİRİKTİRDİM”

Siyaset ve spor hayatı içerisinde bulunduğu sürede TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın kendisinde ayrı bir yerinin olduğunu belirten Gül “Spor dünyasında, siyasette, iş dünyasında birçok insanlarla karşılaştım. Güzel dostluklar kurdum. Kazandığım değerlerin başında da Çetin Başaranhıncal gelir. Çetin Başkanımla güzel bir dostluğumuz var” dedi.

“YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Çorum TSO Meclis Üyesi Mustafa Kuşçu’nun Çorum’da devam eden yatırımlar ve bundan sonra yapılacak yeni yatırımların olup olmayacağı konusundaki sorusunu da yanıtlayan Gül, İller Bankası ile bir görüşme yaptıklarını ve Genel Başkan Yardımcılarının da girişimleri ile ödenek çıkarılması konusunda adımlar atıldığını dile getirerek “Çorum’da devasa yatırımlar oldu. Göreve gelir gelmez ilkin tasarruf tedbirleri aldık. Bu daha önceden de yapılıyordu, yapmaya devam ediyoruz. Göreve gelir gelmez İller Bankasına ve Genel Başkan Yardımcılarımıza ziyarete gittim. Genel başkan yardımcılarımız ödemelerimizin geciktirilmemesini rica ettiler. Bizim en büyük projelerimizden biri yaklaşık 40 milyon liralık Kent Park projesiydi. Burada yaşadığımız sorunları aştık. Hemen oranın da ihalesini yaptık. Bundan sonra yapılabilecek işlerin tamamlanması adına hangi gayret gerekiyorsa onu yapacağız. Projelerimiz devam edecek. Devlette de belediyede de devamlılık esastır” şeklinde sözlerini tamamladı.

(Volkan SINAYUÇ)