14 Temmuz 2014 Pazartesi 22:25
Çorumlulardan önce tanıtım sonra sahur yemeği
İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nin ramazan etkinlik alanında 25 ve 26 nolu stanlarda Çorum tanıtımı tüm hızıyla devam ediyor.

KARDER Başkanı Mustafa Özsoy ve Sungurlu Arifegazili Derneği Başkanı Sururi Onan’ın önderliğinde yöresel yiyeceklerin tanıtıldığı etkinlikler aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Sungurlu Arifegazili Derneği Başkanı Sururi Onan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın direktifleri doğrultusunda Ramazan etkinlikleri kapsamında her hafta Cumartesi günü bir bölgenin yöresel ve doğal ürünlerinin sergilendiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat, Sivas, Niğde derneklerinin katkıları ile bu illere ait ürünlerin sergilendiği bir program düzenlendiğini kaydeden Onar,”Etkinlikler çerçevesinde stantların önüne kurulan masalarda bin 700 kişiye sahur yemeği verildi. Stantlar arasında en yoğun katılımın sağlandığı ve en çok dikkat çeken stnat ise Çorum standı oldu” dedi.

Tanıtım etkinliğine ve sahur yemeğine Adem Karaşin, Bekir Zeyrek, Ömer Pekesen, İbrahim Sarısakaloğlu, Hüseyin Aksu, Süleyman Ilgaz, Mustafa Kuş, Esat İnkaya, Orhan Atak, Duman Örk, Mustafa Dişbudak, Ugur Özsoy, Resul Ilgaz, İdris Büyükçorak, Mevlüt Sargın, Musa Köylü, Bayram Baran, Ayhan Aydoğdu, Op.Dr. Mehmet Arslan, Mustafa Çıplak, Osman Bilim,Çorumlu Zübeyir, Mehmet Haykır gibi yüzlerce kişinin yer aldığını belirten Onan, “Sahur proğramından önce alanda bulunan TV ve radyo programlarına dernek başkanları hemşerilerimizle canlı yayına katıldık, stantımızı tanıttık. Protokole meşhur sırık kebabımızı ikram ettik” dedi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 14.07.2014 22:25