27 Ocak 2014 Pazartesi 23:37
Çorumlular’dan Gökçek’e ziyaret
Federasyon Başkanı Hayri Çağır, yönetim kurulu üyeleri, bazı derneklerin başkanları ve çok sayıda federasyon üyesi Gökçek’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Ziyaret sırasında Gökçek’e Sungurlu Aşağıbüyük Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Ambarkütükoğlu tarafından saat hediye edildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’te hizmet veren çeşitli hemşehri federasyon ve dernek yöneticileri ile üyelerinden oluşan yaklaşık 2 bin kişiyi aynı gün heyetler halinde ayrı ayrı makamında ağırladı. Özellikle hafta sonlarında gerçekleşen ve şimdiye kadar 100’e yakın dernek, federasyon ve platformla makamında görüşen Başkan Melih Gökçek, bu hafta sonunda da ayrı ayrı heyetler halinde yaklaşık 2 bin kişinin ziyaretiyle yoğun bir gün geçirdi.
Başkent Ankara’da faaliyet gösteren Kırşehirliler, Yozgatlılar, Çorumlular Federasyonları ile Yozgatlı Muhtarlar ve İşadamları, Dul ve Yetimler ve Oflular Derneği’ne üye çok sayıda ziyaretçi, Başkan Gökçek’e Başkent’te yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar için teşekkür ettiler. Yaklaşık 200’e yakın heyetlerin her biriyle 1 saati aşkın süreyle sohbet eden Başkan Gökçek, federasyon ve dernek üyelerinin talep ve isteklerini de dinleyerek, ilgili bürokratlarına yapılabilecekler konusunda talimatlar da verdi.
Devam eden projelerden, tamamlanan çalışmalardan ve bundan sonra yapılacaklardan kısaca bahseden Başkan Gökçek’in açıklamaları, ziyaretçiler tarafından da sık sık alkışlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankara’nın ve Ankaralıların ulaşımdan, yeşillendirme, sosyal ve kültürel projelerden, eğitime, sanayiden, işsizliğe, her konudaki ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarından da kısaca bahseden Başkan Gökçek, ziyaretçilerine yeni metrolara yerel seçimlere kadar binebilecekleri, ODTÜ Yolu’nun da 1 aya kadar biteceği müjdelerini verdi. (Hacı ODABAŞ)Son Güncelleme: 27.01.2014 23:38