“Çorumlular’a desteğimiz sürecek”

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği buluşmada konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, göreve geldiği günden itibaren, hem demokratik kitle örgütlerine hem de hemşehri derneklerine çok büyük önem verdiğini hatırlatarak, yeni dönemde de bu desteğinin süreceğini vurguladı.

Güncel 04.02.2019, 22:04
530
“Çorumlular’a desteğimiz sürecek”

Salonda bulunan vatandaşlar tarafından yoğun alkış alan Başkan Yaşar, “Doğduğu toprakları bırakıp doyduğu topraklarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkenti Ankara’da yaşayan Çorumlu hemşehrilerimle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Göreve geldiğim günden itibaren, Yenimahalle’de hem demokratik kitle örgütlerine hem hemşehri derneklerine çok büyük önem verdim. Onların bir araya gelip gelenek göreneklerini yaşatacağı, Cumhuriyet’in başkenti Ankara’ya sahip çıkacakları her etkinlikte, Yenimahalle Belediyesi olarak derneklerin yanında durduk. Çünkü birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek zorundayız. Hemşehri derneklerinin bu duyguları yaşattığına inandığım için bu görevi yapıyorum. Sadece size değil, Anadolu’nun neresinden gelirse gelsin Ankara’da yaşayan tüm hemşerilerimizi, Cumhuriyetimizin bir yurttaşı olarak görüp, hepsine yardımcı oluyorum.” şeklinde konuştu.

“HALKA HİZMETİ, HAKK’A HİZMET OLARAK GÖRÜYORUZ”

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar; halka hizmeti, Hakk’a hizmet olarak gördüğünü belirterek şöyle devam etti:

“Biz bu Cumhuriyet’i zor kurduk. Cumhuriyet’i yaşatmak, doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle, nereli olursak olalım hepimizin görevidir. Hepimiz sahip çıkmak zorundayız. Ülkede yerel seçim değil savaşa gidiyor gibiyiz. Siyaset kin ve nefretten kurtulmadığı sürece, Türkiye’de ne kaynaklar verimli kullanılır, ne de huzur ve güvenlik sağlanır. Biz her kesimin belediye başkanı olmaya geliyoruz. Her vatandaşın hakkını korumaya geliyoruz. Bize oy veren, oy vermeyen ayrımı yapmadan çalışacağız. 10 senedir Yenimahalle’de nasıl vatandaşlarımızı ayırt etmeden, ötekileştirmeden çalıştıysak, Ankara Büyükşehir’de de çocuk, genç, yaşlı demeden çalışacağız, başaracağız. Ankara’nın kaynaklarını Ankaralılar’a kullanmak ve onların yaşamaktan mutlu olduğu bir kent yaratmak için geliyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik için geliyoruz. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz. Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara’da çok güzel işler başaracağına inanıyor, kendisine başarılar diliyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@