Çorumlu Vali Canbolat BGC’nin konuğu oldu

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve BGC Yönetim Kurulu üyeleriyle, Ataevler’deki BGC merkezinde bir araya geldi.

Güncel 12.02.2019, 18:12
297
Çorumlu Vali Canbolat BGC’nin konuğu oldu

Ziyarette, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin tarihçesine ve çalışmalarına ilişkin bilgi veren BGC Başkanı Nuri Kolaylı, BGC’nin, Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlerinin ilk sıralarında yer aldığını ifade etti. BGC’nin Bakanlar Kurulu kararıyla “kamu yararına dernek” statüsünde çalıştığını söyleyen Kolaylı, üyelere doğum, vefat ve evlilik yardımı yapıldığını, ayrıca üyelerin üniversitede öğrenim görev çocuklarına burs verildiğini kaydetti.

Basın Kültür Sarayı’nın Bursa’ya kazandırılması sürecini de anlatan Nuri Kolaylı, “Cemiyetimize ait olan arsayı kat karşılığı müteahhide vererek Basın Kültür Sarayı’nın yapımını sağladık. Basın Kültür Sarayı bünyesinde mülkiyeti Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olan Kültür Bakanlığı onaylı Bursa Basın Tarihi Müzesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu, BGC Merkezi, BGC Lokali, sergi salonları, Nilüfer Belediyesi’yle birlikte oluşturduğumuz Akkılıç Kütüphanesi yer alıyor” dedi.

Basın Kültür Sarayı’nı gezen ve yapılan çalışmaları çok beğendiğini ifade eden Vali Yakup Canbolat, “Basın Kültür Sarayı’nı gezerken, Bursa basınının gücüne şahit oldum. Böylesine bir binaya sahip olmanız ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız çok güzel. Başkan Nuri Kolaylı’yı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum ” diye konuştu.

Ziyarette çalışmalara ilişkin de bilgi veren Vali Canbolat, “Bursa’da genel olarak, belli bir merkezde sıkışıp kalan büyümeden kaynaklanan sorunlar yaşanıyor. Sorunların hiç biri çözümsüz değil. İlk 3 aylık çalışma dönemimde edindiğim bilgiler doğrultusunda güzel Bursamız için çalışıyoruz. Bu süreçte basınımızla da uyum içindeyiz. İşbirliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Ziyarette Bursa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ülker Uygun’un yanı sıra BGC Başkan Yardımcıları Fuat Kars, Ahmet Akhan, Hakan Işıkkent, İhsan Altıkardeş, Genel Sayman T. Fikret Sönmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kundakçı, Hüseyin Yeşilkavak, Hülya Saatçi, Mehmet Ali Ekmekçi, Ruhi Berber, Genel Sekreter Sinan Tunç ve BGC İdare Müdürü Sedef Işıkkent de yer aldı.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@