Çorumlu Uzman Çavuş Sedat Düzgün Şırnak’ta şehit düştü

Çorum, geçtiğimiz hafta yaşadığı şehit acısını yüreğinden söndürmeden, bir şehit acısıyla daha sarsıldı. Çorum merkez Feruz Köyü nüfusuna kayıtlı bir uzman çavuş, Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit oldu.

Çorumlu Uzman Çavuş Sedat Düzgün Şırnak’ta şehit düştü

Çorum, geçtiğimiz hafta yaşadığı şehit acısını yüreğinden söndürmeden, bir şehit acısıyla daha sarsıldı. Çorum merkez Feruz Köyü nüfusuna kayıtlı bir uzman çavuş, Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit oldu.

25 Nisan 2017 Salı 18:16
Çorumlu Uzman Çavuş Sedat Düzgün Şırnak’ta şehit düştü

Referandum sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik hainliklerine yeniden başlayan bölücü örgüt  Şırnak, Kars ve Bitlis’te patlattığı bombalar ile 5 askerimizi şehit etti. Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalındaki patlamada 2 askerimiz şehit düşerken; Kars Kağızman’daki patlamada 2 asker şehit düştü, bir asker de yaralandı. Bitlis Sehi Ormanları bölgesindeki patlamada da 1 asker şehit düştü, 2 askerimiz ise yaralandı. Patlama sonucu yaralanan Çorumlu Uzman Çavuş Sedat Düzgün ile Manisalı Uzman Çavuş Nezir Pırnarcı kaldırıldıkları hastanede kurtarılamayarak şehit düştü.

Şırnak’ta yaşanan patlamada şehit düşen askerlerden biri de Çorumlu çıktı. Çorum merkez Feruz Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Sedat Düzgün’ün patlamada şehit düştüğü öğrenildi. Patlamada yaralanarak hastaneye kaldırılan bomba uzmanı Sedat Düzgün kurtarılamadı. Evli olan Düzgün’ün eşinin Yozgat – Sarıkaya’da ikamet ettiği de belirtildi.

ACI HABERİ SAÇAN VERDİ

29 yaşındaki Uzman Çavuş Sedat Düzgün’ün acı haberi Çorum'un merkeze bağlı Feruz Köyü’nde yaşayan ailesine ulaştı. Vali Yardımcısı Adem Saçan ve askeri yetkililer tarafından aileye acı haber verildi. Şehidin felçli olan 61 yaşındaki babası Elvan Düzgün, heyeti tekerlekli sandalyenin üzerinde karşıladı. Evinin kapısında acı haberi alan şehit babası gözyaşlarına boğuldu. O sırada evde bulunan şehidin annesi 53 yaşındaki Neriman Düzgün de sinir krizi geçirdi.

Baba Elvan Düzgün, “Oğlum daha düğününü yapacaktık, beni tedavi ettirecektin” diyerek gözyaşı döktü. Bu sırada eve gelen şehidin ağabeyi Rıdvan Düzgün evin önündeki kalabalığı görünce babasının yanına koştu. Oğluna acı haberi veren baba Düzgün, “Kardeşin şehit oldu” deyince baba-oğul birbirlerine sarılıp ağladı.

Şehidin babaevine ve bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı. Haberi alan komşuları da taziye için eve akın etti.

DÜĞÜN YAPACAKTI

Evlilik hazırlıkları yapan şehit Sedat Düzgün’ün, bir süre önce resmi nikahı kıydığı ve Ramazan bayramından sonra da düğün yapacağı belirtildi. 4 çocuklu ailenin en küçüğü olan şehit Sedat Düzgün’ün, babasının tedavisi için yaklaşık 1.5 ay önce memleketine izne geldiği belirtildi.

VALİ KILIÇ’TAN TAZİYE MESAJI

Öte yandan Vali Necmeddin Kılıç da şehit Uzman Çavuş Sedat Düzgün için bir taziye mesajı yayınladı.

Vali Kılıç mesajında “Şırnak Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında teröristler tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu İlimiz Merkez Feruz Köyü nüfusuna kayıtlı İs. Uzm. Çvş. Sedat DÜZGÜN şehit olmuştur. Şehitimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, kederli ailesine, tüm güvenlik güçlerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis helikopterinin Tunceli İli Pülümür İlçesi yakınlarında olumsuz hava şartları nedeniyle düşmesi sonucunda Sungurlulu Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman da şehit düşmüş, 20 Nisan günü Sungurlu’da binlerce kişinin katıldığı bir törenle son yolculuğuna uğurlanmıştı.

(Volkan SINAYUÇ-Yusuf ÇINAR)

Son Güncelleme: 26.04.2017 00:26