Çorumlu şair M. Kenan Köstekçi de unutulmadı

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından hazırlanan “Dinmez Tarla Kuşu’nun Şarkısı / Genç Ölümlü Şairler Kitabı”nda hemşehrimiz merhum Mazlum Kenan Köstekçi ve şiirleri hakkında 10 sayfalık bir değerlendirme yazısı da bulunuyor.

Güncel 12.10.2018, 00:32
415
Çorumlu şair M. Kenan Köstekçi de unutulmadı

Yayınlanan kitap hakkında bir açıklama yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye’nin ilk ve tek “Şiir Kütüphanesi”ne sahip Belediye olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Nilüfer Belediyesi olarak şiire ve şaire çok önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Şiir, söylemesini ve dinlemesini bilen için yaşamın her anının dile getirilebildiği, her türlü duyguya ve toplumsal yaşamın tüm detaylarına tercüman olan bir sanattır. Bu kitapla, erken kayıplarıyla üzüldüğümüz, dizelerindeki sonsuzluğu bizlere bırakan şairlerimizi anmak istedik.” diye konuştu.

“Antoloji-biyografi" tarzında hazırlanan, 40 yaşından önce hayatını kaybeden şairlerin hayat hikâyeleri ve çalışmalarının yer aldığı kitap, alanında ilk olma özelliğine de sahip. Cumhuriyetin ilanından sonra şiir yazmaya başlamış en genci 21, en yaşlısı 40’ında yaşama veda etmiş toplam 66 şairin acılı yaşamları ve şiirlerinden örnekler sunulan kitapta Çorumlu şair Mazlum Kenan Köstekçi‘nin de yaşamından ve şiirlerinden kesitler sunuluyor.

Seksen üç yazarın katkıda bulunduğu kitapta, şair ve yazar Nalân Çelik, “Mazlum Kenan Köstekçi’nin Manolyaları” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Kitapta Nalân Çelik; Haykırış Denemeleri, Verem ve Tuzak, Şamdan ve Gerçeğin Aşılması, Okşanmayan Saçlar Anlatırmış Özlemi, Saçlar ve Aşk, İlkyaz ve Manolyalar ara başlıkları ile Mazlum Kenan’ın şiirlerini değerlendirdi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@