Çorumlu öğrencilere “TÜBİTAK” ödülü

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 14.TÜBİTAK “Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması”na katılarak dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Milli Eğitim Müdürü Sarı yarışmada dereceye giren öğrencileri ağırlayarak teşekkür belgesi verdi ve kitap hediye etti.

Güncel 27.10.2020, 23:29
271
Çorumlu öğrencilere “TÜBİTAK” ödülü

TÜBİTAK Bölge Yarışması’na katılan Merkez 23 Nisan Ortaokulu’nun “Teknoloji Destekleri Türkçe Öğretimi” projesi ikinci; Çorum İTÜ Doğa Koleji’nin “Ahi Evran Öğrenme Modeli” projesi üçüncü; BİLSEM’in “Posidonia Aceanica Atıklarından Üretilen Biyoplastiğin Ambalaj Malzemesi olarak kullanımı” projesi birinci; BİLSEM’in T ve Y Labirent Modellerde Drosophila Melanogasterde Stresin Dişi ve Erkek Bireylerde Öğrenme Üzerine Etkisi” projesi birinci; BİLSEM’in “Atık Bitkilerden Organik Pipet” projesi birinci ve BİLSEM’in “Otobüs Yangınlarını Önlemek İçin Tamamen Doğal ve Yanmaz İzolasyon Malzemesi” projesi ise üçüncü oldu.

TÜBİTAK yarışmasında ilimizi başarı ile temsil ederek derece kazandıran okul ve öğrencilere teşekkür belgelerini takdim eden Sarı, yarışmaların gençlerin yeteneklerini geliştirdiğini de vurgulayarak onlara rehberlik eden öğretmen ile idarecilere de teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@