03 Ağustos 2018 Cuma 23:45
Çorumlu "Millet Bahçesi" umudunu korumak istiyor

100 günlük eylem planında ulaşımdan enerjiye, ekonomiden sanayiye, dış ticaretten şehirciliğe, dış politikadan savunmaya, eğitimden sağlığa, tarımdan teknolojiye, turizmden gençlik ve spora birçok başlıktaki hedefler yer alıyor.

Programda bütçe ve kamu maliyesiyle ilgili atılacak adımlar da bulunuyor.

Çorumluların da talebi arasında yer alan Millet Bahçeleri ile ilgili de ayrıntılı bilgi veren Erdoğan, “Beşini bu dönemde tamamlıyoruz. Altısının inşasına, 22’sinin de projesine başlıyoruz. Atatürk Havalimanı’nı 29 Ekim’de, havalimanı bittikten sonra süratle yavaş yavaş Atatürk Havalimanı’nı oraya taşıyoruz. Ve diğer taraftan da Atatürk Havalimanı’ndaki çalışmalarımızı inşallah başlatacağız ve en kısa zamanda Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olacak” dedi.

Açılışını yapacakları Millet Bahçelerinden ikisinin İstanbul Kayaşehir’de, birinin Baruthane’de, birinin Esenler’de, birinin de Konya Meram’da bulunduğunu, Atatürk Kültür Merkezi sahasını da millet bahçesi yapacaklarını kaydeden Erdoğan, “100 gün içinde 17 bin konut ve işyerini hak sahiplerine teslim edecek, 16 bin konut temelini atacağız. İmar barışı kapsamında 13 milyon kayıtsız yapıyla ilgili işlemleri tamamlıyoruz. Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası'nı tekrar faaliyete geçirmeye yönelik başvuruları gerçekleştiriyoruz” dedi. (Haber Merkezi)