Çorumlu Mahmut Temel Burdur Bölge Müdürü

Hemşehrimiz Mahmut Temel bölgeyi tanımaya devam ediyor. Temel son olarak ülke gündeminde bulunan Salda Gölü’nde inceleme yaptı.

Güncel 20.08.2020, 22:26
475
Çorumlu Mahmut Temel Burdur Bölge Müdürü

Çorumlu hemşehrimiz Mahmut Temel, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü görevine atandı.

Orman Mühendisi olan Temel, Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan bölgedeki doğal alanlar ile milli parklardan sorumlu olan Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü görevine atanarak yeni görevine geçtiğimiz günlerde başladı.

Halen bölgeyi tanıma amacıyla gezilerine devam eden Temel, Sıklık Tabiat Parkı’nın kurulmasında önemli hizmetler yaptıktan sonra Samsun ve Afyon Bölge Müdürlüklerinde çalışmış, daha sonra ise TİKA bünyesinde Bangladeş’teki Arakan kampları ve Sudan’da çeşitli çalışmalarda başarıyla görev yapmıştı.

TİKA’daki çalışmalarının ardından Türkiye’ye gelen ve Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki görevine başlayan Mahmut Temel, Merkezi Burdur’daki Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü görevine atandıktan sonra bölgeyi tanıma adına gezilerine devam ediyor.

ÇORUM HABER, Mahmut Temel’i kutlar, yeni görevinde de başarılarının devamını diler.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@