Çorumlu haritacılar kongreye katılacak

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Harita Kadastro Mühendisleri Odası Temsilcisi Hüseyin Sevcan’ı ziyaret etti.

Güncel 24.02.2016, 01:14 24.02.2016, 01:14
942
Çorumlu haritacılar kongreye katılacak

Haritacılık sektöründeki gelişmeler, meslekte yaşanan sorunlar ile Çorum’da yapılabilecek projelerin ele alındığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Alkan, 6-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek Uluslararası Haritacılar Birliği'nin (FIG-International Federation of Surveyors) 2018 yılı Kongresi’ne konusunda uzman akademisyen, uygulamacı ve kamu personelinin bir araya gelerek haritacılık mesleği ile ilgili en son gelişmelerin ele alınacağı, projelerin paylaşılacağı dünyanın en büyük zirvesi olacağını ifade ederek, bu etkinliğe yeni ufuklar geliştirmek ve yeni uygulama alanları oluşturmak üzere burada görev yapan meslektaşların katılımları için birlikte yoğun bir çaba sarfedilmesi gerektiğini belirtti.
Bulunduğumuz coğrafyada ilk kez yapılacak olan bu etkinliğin, bilimsel ve ekonomik getirilene ek olarak, ülkenin sektörel yönden de bölgesel ve küresel bir güç olarak yerini alıp, yeni roller üstlenmesine de vesile olacağını belirten Rektör Alkan etkinliğin sektörün dünyaya açılmasına da vesile olacağını sözlerine ekledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Harita Kadastro Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Hüseyin Sevcan da, Hitit Üniversitesi’nde yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ve çalışmalarıyla adından bahsettiren üniversitenin başarılarından gurur duyduklarını ifade ederek her zaman Hitit’in yanında olduklarını vurguladı. İstanbul’daki FIG 2018 Kongresi ile ilgili olarak çalışmalara başlayacaklarını ve oda bünyesinde gerekli bilgilendirme toplantısının yapılacağını belirten Sevcan, “Harita Kadastro Mühendisleri açısından büyük önem arz eden bu uluslararası etkinlikte Çorum’umuzu tüm meslektaşlarımızla birlikte en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@