Çorumlu firmalar yurtdışına açılıyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Çorum Yatırım Destek Ofisi (YDO) tarafından yurtdışı marka ve pazar araştırması bilgilendirme toplantısı düzenleniyor.

Güncel 05.03.2019, 23:46
504
Çorumlu firmalar yurtdışına açılıyor

OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi tarafından bugün 09.00-12.00 saatleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenmesi planlanan etkinliğe Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Eş Başkanı olan hemşerimiz Av. Sıdıka Baysal ve İtalya’dan Av. Gianmatteo Nunzıante ve Av. Francesco Vitali de Bonda katılacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Dünya genelinde yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle yurtdışındaki pazarlara marka satın alımı, şirket birleşmeleri gibi yollarla girilmesinin daha da kolaylaştığı düşünülmektedir. Söz konusu ekonomik durgunluğu Çorum’un yararına çevirmek için yurtdışı Ticari Ataşelikleri ile iletişime geçilmiş, İtalya’dan başlamak üzere bir Yurtdışı Marka ve Pazar Araştırması yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda hedef olarak belirlenen İtalya’da ortak arayan, satışta olan ve/veya konkordato ilan etmiş firmaların/markaların tespit edilmesi için çalışma başlatıldı. Elde edilen bilgilerin Çorumlu firmalara tanıtılması, İtalya’da iş yapma ve İtalyan iş kültürü gibi konularda bilgilendirme sunumları gerçekleştirilmesi için bugün bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek” denildi.

Açıklamada bilgilendirme toplantısına yurtdışına açılmayı planlayan, şirket evlilikleri ve ortaklıklar ile marka devri gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyen tüm iş insanlarının katılabileceği de vurgulandı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@