Çorumgaz’dan darbeye lanet, milli iradeye destek

Çorum’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı tepkiler sürüyor.

Çorumgaz’dan darbeye lanet, milli iradeye destek

Çorum’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı tepkiler sürüyor.

04 Ağustos 2016 Perşembe 16:50
Çorumgaz’dan darbeye lanet, milli iradeye destek

15 Temmuz gecesinin ardından vatandaşlar tuttukları demokrasi nöbetleriyle meydanları boş bırakmazken, iş dünyası da milli iradeye sahip çıkmaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen doğalgaz dağıtım şirketlerinden olan Çorumgaz, çalışanları darbe girişiminin yapıldığı ilk günden itibaren demokrasi nöbetlerine destek veriyor. Hürriyet meydanında düzenlenen demokrasi mitingine katılan Ahlatcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman ve şirket çalışanları vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Ayrıca Gazi caddesinde stand açan Çorumgaz, vatandaşlara gece boyunca ay yıldızlı tişört dağıttı.
Ahlatcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, darbe girişiminden bugüne kadar Türk halkının, iş dünyası 11 milyar dolarlık dövizini Türk lirasına çevirdiğine işaret ederek, “İş dünyası ve yastık altı dediğimiz ekonomi darbeye karşı 11 milyar dolar bozdurarak cevap verdi. 14 Eylül’de 3.6 lira olan dolar bugün hala 3 lira seviyelerinde” dedi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından büyük görevler düştüğünü dile getiren Ahlatcı, “Ülkemiz için bütün işadamları olarak 15 Temmuz’a kadar vatanımız milletimiz için nasıl çalışıyorsak 15 Temmuz’dan sonra en az iki katı çalışmalıyız. Herşey vatan için gerisi teferruat” ifadelerini kullandı.
Çorumgaz’ın bin 750 personelinin bulunduğunu ve personelin tamamının darbe girişiminin yapıldığı ilk geceden itibaren meydanlarda olduklarını açıklayan Ahlatcı, pazar akşamına kadar yine meydanlarda ve vatan hainlerine karşı bekleme de olacaklarının altını çizdi. Darbe girişiminde bulunanlar ve küçük yaştaki çocukları tecavüz edenlerin mutlaka idam cezası ile cezalandırılmasını isteyen Ahlatcı, Anayasa’nın bir tarafında idam cezası durmasını istedi.
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne ihtiyacının olmadığını dile getiren Ahlatcı, “Bu saatten sonra İngiltere’nin beğenmeyip çıktığı AB birliğine girme ihtiyacımız yok. İdam cezası için bizi Avrupa Birliğine almayacaklarsa bundan dolayı memnunuz. İdam cezası mutlaka ama mutlaka olmalı. Avrupa Birliği’ne girme işini referandum yoluyla bütün dünyaya Türk halkının oyunu göstermeliyiz. Bizim Avrupa Birliği’ne hiç ihtiyacımız yok” diye konuştu.“Türkiye, bölgesinde huzurun ve sembolün göstergesi”
Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman ise, jopolotik açıdan bakıldığında Türkiye’nin bölgesinde huzur ve istikrarın sembolü olduğunu söyledi. Bazı güçlerin bu istikrara ve huzura kast ettiklerini vurgulayan Kahraman, ülkenin cesur evlatlarının 15 Temmuz gecesi sokaklara inerek milletin huzuruna kast edenlere fırsat vermediğinin altını çizdi.
15 Temmuzdan bugüne kadar 237 kişinin şehit olurken, 2 bin 500’ün üzerinde kişinin yaralandığını hatırlatan Kahraman, “Bu yaralıların bir kısmı çok ciddi manada ağır yaralıdır. Gazi kardeşlerimiz bu ülkenin huzurunun temsilcisi oldular. Biz bugün ki huzurumuzu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Tüm dünyaya Türk milletinin cesaretini darbeye karşı direncini gösterdiler. Ülkenin huzuruna, birliğine ve beraberliğine kast edenleri şiddetle lanetliyoruz” dedi.(İHA)

Son Güncelleme: 04.08.2016 16:53