Çorum’da yeni bir sendika daha kuruldu

Manevi İlkeli Likayatli Sendikacılık Mil-Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Uysal, Mil-Sen’in yeniden hakkı ve adaleti haykırmak için yola çıkan, sendika için memur değil, memur için sendika anlayışıyla gerçek Hak ve hukuk mücadelesi yapacak, Manevi İlkeli Liyakatli Sendikacılık anlayışıyla kurulduğunu ifade etti.

Güncel 18.10.2019, 21:18
1356
Çorum’da yeni bir sendika daha kuruldu

Çok kısa sürede Mil-Bayındır Sen, Mil-Belediye Sen, Mil-Büro Sen, Mil-Diyanet Sen, Mil-Eğitim Sen, Mil-Enerji Sen, Mil-Sağlık Sen, Mil-Tarım Orman Sen ve Mil-Ulaştırma Sen olmak üzere 8 hizmet kolunda federasyon kuruluşlarını tamamlayarak üye kayıtlarına başlandığını anlatan Mahmut Uysal, 14 Ekim 2019 tarihi itibariyle MİL-SEN Konfederasyonu’nun kuruluş başvurusu da yaptığını kaydetti. Kalan hizmet kollarında da en kısa zamanda federasyonlarının kurularak sendikacılığa güvenin azaldığı bir dönemde gönüllere umut olmak adıyla alışılagelmiş sendikacılıktan kurtulmak isteyen, artık bu iş böyle gitmez diyen kamu çalışanlarını Mil-Sen ailesine katılarak üyesi olmaya davet ettiklerini belirten Uysal, “Türkiye’de sendikacılığa farklı bir boyut getiren Mil-Sen, Manevi ve ilkeli duruş sergileyerek onurlu bir sendikacılık yapma gayretinde olacaktır. Mil-Sen olarak sadece kendi üyesinin hakkını savunmak yerine kamu çalışanlarından kim bir haksızlığa maruz kalırsa onun yanında olma erdemliliğini gösterenlerin sendikası olacaktır.

Bizler sendikadaki görevlerin bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürerek; bu işi daha iyi, daha güzel yapacak arkadaşlara emaneti teslim etmek için yarışacağız. Mil-Sen sadece bir sendika adı değil, aynı zamanda hakka adanmış bir davanın da adıdır.

Bu anlamda Mil-Sen ailesi olarak bizler, kendimiz ve yakınlarımız aleyhine dahi olsa adaletten şaşmayacak, Hakkın ve haklının yanında olma düsturumuzu ısrarla sürdürerek devam ettireceğiz. Bunları söylem sendikacılığı olarak değil, eylem sendikacılığı yaparak iktidarda kim olursa olsun doğru iş yapıldığında takdir edecek, yanlış iş yapıldığında ise tenkit ve önerilerde bulunmaktan çekinmeyecektir. İşinin hakkını vermeyenleri rahatsız etmekten çekinmeyeceğiz.

Çorum’da da Mil-Sen teşkilatlanma çalışmalarımız devam etmekte olup bizimle yürümek isteyen kamu çalışanlarını sendikamıza bekliyoruz” dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@