Çorum’da “OLİMPİK” dönem

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, insanlık tarihinin ilk yazılı barış antlaşması Kadeş’ten yola çıkarak, Çorum’da “Uluslararası Barış Çalıştayı” düzenlemeyi planlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu projeyi himayesine aldı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ı da projeyi koordine etmek üzere görevlendirdi.

Güncel 22.09.2016, 00:35 22.09.2016, 00:36
1226
Çorum’da “OLİMPİK” dönem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kasım ayının ilk haftasında Çorum’a gelerek, Uluslararası Barış Çalıştayı’na katılması, bu arada özel ve resmi bazı tesisleri hizmete açarken, bazılarının da temelini atması bekleniyor.
Yine Milletvekili Ceritoğlu Kurt’un girişimleriyle Çorum’u kapsamına alan Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi çerçevesinde Hitit Üniversitesi’nde düzenlenecek Olimpik Gün de, Kasım’ın ilk haftasında planlandı.
Milletvekili Ceritoğlu Kurt ile birlikte önceki gün gazetemizi ziyaret eden TMOK Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür ve Olimpik Eğitim Komitesi Başkanı Seyit Bilal Porsun, ve Proje Sunucusu Sibel Yazgan, Obruk Barajı kıyısındaki Oğuzlar Belediyesi Altınkoz Tesisleri’nde yaptıkları incelemeleri anlatarak, Obruk Barajı’nı su sporları açısından son derece uygun bulduklarını ifade ettiler.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Porsun, Hitit Üniversitesi bünyesinde su sporlarının geliştirilebileceğine dikkat çekerken, “OLİ projesiyle 4. ve 5. sınıf öğrencilerine olimpik değerler çerçevesinde eğitim vereceğiz. Onları hem spora yönlendireceğiz, hem de fair play ruhu kazandıracağız. Bundan böyle Çorum’un olimpiyatlara sporcu yetiştirebileceğini umuyorum.” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@