“Çorum’da kanser hastası sayısı fazla”

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum adına tarihi bir günün yaşandığını belirterek “Çorumu sağlıkta bölgenin yıldızı yapacaklarına dair verdikleri sözü yerine getirme adına önemli adımlar attıklarını belirtti.

Güncel 01.09.2020, 22:08
465
“Çorum’da kanser hastası sayısı fazla”

Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin temel kazısının başlaması nedeniyle gerçekleştirilen törende konuşan Ceylan, ilk olarak 650 yataklı güzel bir hastaneye kavuşulduğunu, Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilerin Çorum’da eğitim yapmak üzere çalışmalarına devam ettiğini, Morfoloji binasının her şeyinin tamamlandığını ayrıca yakında güney kampüsünün de temelinin atılacağını dile getirdi. Konuşmasında Diş Fakültesi açılmasının onayının da geldiğini hatırlatan Milletvekili Ceylan, Diş Hastanesi ve fakültesinin temelinin ileriki günlerde atılacağını vurguladı.

Çorumda anjiyo için bile Ankara’ya çok sayıda insanın gittiğini hatırlatan Ceylan, “Kardiyovasküler Cerrahi bölümünü kazandırdık. Şu ana kadar anjiyo olanların sayısı 60-70 binleri buldu. Çorumda milletvekili olduktan sonra şunu gördüm: Kanser tedavisi için Ankara’ya gelenlerin sayısı çok fazla ve her gelende yer talebinde bulunuyor. Tedavisi de uzun sürüyor. Durumu iyi olanlara ev ayarlıyoruz, iyi olmayanlara da Altındağ Belediyesi’nin bir misafirhanesinde ya da Hacı Bayram Veli Vakfı’nın misafirhanesinde misafir ediyoruz. Öyle bir zorlanmaya başladık ki sormayın” dedi. Kanser hastalarının bir istatistiğinin çıkarılmasını istediği ve baktıklarında Çorum’daki kanser hastası sayısının fazla olduğunu gördüklerini anlatan Ceylan, “Çorumda ciddi bir kanser vakası var. Çorum’a bir merkez kuralım dedik. Girişimlere başladık. Önümüze nüfus kriteri çıktı. Çorum bu kritere uymuyordu. Sonuçta bu dönemki bakanımızın yanına gittik tabloyu gösterdik. Çorum’a mutlaka bir onkoloji merkezi kazandırmamız gerektiğini söyledik. Onayı aldık. Gerekli aletler temin edildi titiz bir çalışma ile geldiğimiz noktaya geldik. Binayı da biz yaparız dedik kurtarabilmek için. Bunları yaparken bir tek kişiye güveniyoruz. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Pandemi sürecinden önce de %30-35 sevk alıyorduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@