Çorum’da imalat sanayi araştırması

Çorum’da imalat sanayi sektörünün durumunun araştırılmasını ve ihracatın artırılmasına yönelik çalışma başlatıldı. 

Güncel 03.03.2019, 00:37
343
Çorum’da imalat sanayi araştırması

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak ve Teknokent Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş, Vali Mustafa Çiftçi’yi ziyaret etti. 
Ziyarette, OKA çalışmaları, teşvik sistemi başta olmak üzere devlet destekleri, ar-ge faaliyetleri, Çorum Teknokent’ in çalışmaları ve işbirliklerinin geliştirilmesi konuları yanı sıra, sanayi sektörünün gelişmesi, KÜSİ-Kamu Üniversite Sanayi işbirliklerinin faaliyetleri ve yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. 
Vali Çiftçi, Çorum’da öne çıkan imalat sanayinin durumu, gelişme eksenleri, ihracatın artırılması, iş birliklerinin geliştirilmesi, atık yönetimi konularının detaylı olarak ele alınmasını, yalın üretim başta olmak üzere verimliliğin geliştirilmesi ve kaynakların etkin kullanımı noktasında işletmelere destek olunması talimatını verdi. 
Çorum’ da imalatçı firmalar başta olmak üzere, işletmelere yönelik saha ziyaretleri yapılmasını, firmalarla bire bir görüşülmesi çağrısında bulunan Vali Çiftçi, çıkan sonuçlara göre sektör odaklı eylem planları ve uygulamaların geliştirilmesini istedi. 
Ziyarette Sungurlu MYO Müdürü Ömür Demirer, Hitit Üniversitesi SEM Müdürü Dr. Öğretim Eşref Savaş Başçı, Dr. Öğretim Üyesi Cihat Savsar, OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın ile OKA uzmanları hazır bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@