“Çorum’da eğitimin kalitesini yükseltmek için çabalayacağız”

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yakup Sarı, yaptığı açıklama ile meslektaşlara ilk mesajlarını verdi.

Güncel 12.12.2019, 21:30
618
“Çorum’da eğitimin kalitesini yükseltmek için çabalayacağız”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile görevlendirildiği Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine önceki gün başladığını dile getiren Yakup Sarı, “Köklü tarihi ve zengin kültürü ile uygarlık tarihinde önemli yeri olan Çorum şehrimizde eğitimin bir parçası olarak görev yapacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duymaktayım” dedi.

“Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde, değerlerimize saygılı, kültürümüze duyarlı, yenilikçi, çözüm odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacak, eğitim ortamını bir ekosistem olarak görüp eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getireceğiz” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Sarı açıklamasını şöyle sürdürdü; “Yeteneği ahlaki değerlerle bütünleşen çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetişen mutlu çocuklarımız güçlü Türkiye’nin en büyük kazancı olacaktır.

Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için elinden gelen tüm gayreti ve özveriyi gösteren değerli meslektaşlarım; Sizler dürüst, ilkeli, çalışkan, onurlu, inançlı ve kültürlere saygılı, doğru ile yanlışı ayırabilen, kendisini, ülkesine ve milletine adayan bir yeni nesil yetiştirmek üzere bu mukaddes vazifeyi yapmaktasınız. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz hep sizin güzel kelamlarınızı şiar edinecek, maharetli ellerinizle yetişecektir. Öğrencilerimizin gözlerindeki ışık rehberimiz, moral ve motivasyon kaynağımız olacaktır. Bizler hep birlikte azim ve şevkle bu güzel şehrimizin eğitim kalitesini yükseltmek için çabalayacak, birlikte güzel işlere imza atacağız. Unutulmamalıdır ki geleceğimiz bizim ellerimizde şekillenecektir.

Bu görevi bizlere uygun gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, MEB Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’a, Çorum Milletvekillerine, bugüne kadar ilimizde görev yapan müdürlere ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle il ve ilçelerdeki tüm mesai arkadaşlarıma, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:02
Güneş 07:31
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@