“Çorum’da ari hayvan sayısını %100 artırdık”

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı tarafından büyükbaş hayvan yetiştiricilik işletmesi sahibi ve aynı zamanda Hamdiköy Muhtarı ve Ziraat Odası Başkan Yardımcısı da olan Hayati Serbes’e “Hastalıktan Ari İşletme Belgesi” verildi.

Güncel 16.06.2021, 20:35
146
“Çorum’da ari hayvan sayısını %100 artırdık”

Çorum’da hayvancılığı geliştirmek için süt işletmelerinde Hastalıktan Ariliği oluşturmanın birinci öncelikleri arasında yer aldığını kaydeden Sarı, “Bakanlığımızın da Hastalıktan Ari İşletmelere; damızlık boğalar dışındaki, altı ay yaşın üzerindeki erkek hayvanlar hariç, tüm sığırlar için ari işletme desteklemesi yapılmaktadır. Ari sığır başına ödeme birim miktarı ari hayvan başına 450 Türk Lirası olarak uygulanmaktadır” dedi.
Sarı, Hastalıktan Ari İşletme Belgesi almaya hak kazanan işletmelerin diğer işletmelere örnek olması gerektiğini kaydederek, “Bugün itibariyle Hayati Serbes’e verilen belgeyle ilimizdeki Ari İşletme sayısını iki katına çıkarmış bulunmaktayız” dedi. 
Sarı, “Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren diğer işletmelerimizin de biran önce Hastalıktan Ari İşletme Belgesi almak için İl Müdürlüğü’müze başvuru yapmalarını talep ediyorum. İşletme anlayışlarından ve üretimlerinden dolayı tüm Ari İşletme sahiplerini tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@