Çorum’da 78 köyün daha kilittaşı ihalesi yapılıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Merkez, Sungurlu, İskilip, Bayat, Boğazkale, Kargı ve Uğurludağ ilçelerine bağlı bağlı 78 köyün 252 Bin metrekarelik kilittaşı yapım işi ihalesinin 3 Şubat 2017 tarihinde ihale edileceğini açıkladı.

Güncel 12.01.2017, 23:07
1484
Çorum’da 78 köyün daha kilittaşı ihalesi yapılıyor

Yeni ihalesi yapılacak köyler ile toplamda 740 köye 2 Milyon metrekare kilittaşı yapımının sağlanacağını söyleyen AK Parti Çorum Milletvekili Uslu, “2015 yılında köylerimize yapılan rekor yatırım 2016 yılında da yeni bir rekora daha ulaşılmıştır. Yıllara sâri yapılan İçmesuyu, Kanalizasyon ve Kilittaşı ihalelerle yapım çalışmalarına ara vermeden hızlı bir şekilde devam ediliyor. İlave yeni ihalelerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, “Çorum İli; Bayat, Boğazkale, Çorum/merkez, İskilip, Kargı, Sungurlu, Uğurludağ, İlçelerine Bağlı 78 Köyde Beton Parke Taşı Döşeme Yapım İşi” ihalesi 3 Şubat Cuma günü yapılıyor. Hayırlı olsun” dedi.

Uslu bu kapsamda 3 Şubat günü ihale edilecek olan köyleri şu şekilde açıkladı. “Çorum İli; Bayat, Boğazkale, Çorum/Merkez, İskilip, Kargı, Sungurlu, Uğurludağ, İlçelerine Bağlı 78 Köyde Beton Parke Taşı Döşeme Yapım İşi” kapsamında; Bayat ilçemize bağlı Akseki, Ahacık, Bayan, Beydili, Çamlıgüney, Çayköy, Çerkeş, Çukuröz, Demirciler, Emirşah, Eskialibey, Evci, Falıköy, Hacıbayram, İleği, Isaklı, Kalınpelit, Kuruçay, Sağpazar, Saray, Tepekutuğun ve Yeşilçat  köyleri, Boğazkale ilçemize bağlı İbikçam köyü, Çorum Merkez’e bağlı Serban, Kumçelteği ve Koparan köyleri, İskilip ilçemize bağlı Kayaağzı ve Yerliköy köyleri, Kargı ilçemize bağlı Alioğlu, Arık, Bademce, Başköy, Bayat, Beygircioğlu, Çakırlar, Çal, Çobankaya, Çobanlar, Gökbudak, Gökçedoğan, Gölet, Göletdere, Gümüşoğlu, Güney, Günyazı, Hacıveli, İnceçay, Kabakçı, Karaboya, Karaosmanlı, Köprübaşı, Örencik, Pelitcik, Saraçlar, Sekiköy, Sinanözü, Sünnük, Tepelice, Oğuz, Uzunyurt, Abdullah, Akçataş, Akkaya, Akkese, Bozarmut, Çeltiközü, Çetmi, Çukuraluç, Demirören, Hacıhamza, Halılar, Kavakçayı, Maksutlu, Saraycık ve Yeşilköy köyleri, Sungurlu ilçemize bağlı Arifegazili ve Gülderesi köyleri, Uğurludağ ilçemize bağlı Dağönü köyü olmak üzere toplam 78 köye 2017 yılı için 201.660 metrekare, 2018 yılı için de 50.415 metrekare olmak üzere toplam 252 Bin metrekare Kilitli Beton Parke Taşı döşeme işi yapılacaktır”

(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@