“Çorum’da 11 engelli öğrenciye evde eğitim hizmeti veriliyor”

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, sağlık durumundan dolayı okula gidemeyen engelli çocuklara evde eğitim hizmeti verdiklerini belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bu durumda olan çocuklar için müracaat edilmesi halinde öğretmen tahsis edeceklerini söyledi.

Güncel 03.12.2014, 00:01 03.12.2014, 00:14
1444
“Çorum’da 11 engelli öğrenciye evde eğitim hizmeti veriliyor”

Çorum Valisi Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, sağlık durumundan dolayı okula gidemeyen ve evde eğitim hizmeti alan fiziksel engelli öğrenci Ceren Duman’ı evinde ziyaret etti.İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Atatürk İlkokulu Müdürü Rüştü Çağdaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza Ekmekyapar ile Çorum Özel Eğitime Muhtaç | | | Spastik ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları’nın da hazır bulunduğu ziyarette Mesude Kara, Ceren’in sağlık durumu hakkında aile fertlerinden bilgi aldı.Çorum Merkez Atatürk İlkokulu’na bağlı olarak haftada 5 gün evde eğitim hizmeti alan 2. sınıf öğrencisi Ceren Duman, konukları ile dersleri hakkında sohbet etti. Okulunu bitirince doktor olmak istediğini söyleyen minik Ceren, ezberlediği şiiri de konukları için okudu.“ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZA HER ZAMAN DESTEK OLURUZ”

Ziyarette Ceren’in anne ve babası ile bir süre sohbette bulunan ve Ceren’in durumu hakkında bilgi alan Mesude Kara; “Evde eğitim hizmetinin veriliyor olması çok güzel. Bizler elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Kızımız hedefine ulaşana kadar ona destek olacağız. Engelli çocuklarımıza da her zaman destek vermeye hazırız” dedi.Kendisinin de eğitimci olduğunu ve birçok öğrenci yetiştirdiğini ifade eden Mesude Kara, minik Ceren’e eğitim hayatında başarılar diledi.“İLÇELERE DE ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİYORUZ”

Çorum’da evde eğitim gören 11 öğrencinin olduğunu ve haftada 5 gün okul müfredatına göre eğitim verildiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, “Sağlık durumundan dolayı eğitim alamayan öğrencilerimize öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Bu şekilde üniversiteye yerleşen ve bursluluk alan birçok öğrencimiz var. Evde eğitim hizmetimizi bilmeyen, duymayan vatandaşlarımız varsa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurabilirler. Öğrencimiz ilçede de olsa onlar için öğretmen görevlendiriyoruz. Eğitim konusunda kaybedecek tek bir ferdimiz yok” dedi.Ceren’in sadece eve bağlı kalmadığını, belli aralıklarla Atatürk İlkokulu’ndaki sınıf arkadaşları ile de bir araya geldiğini belirten öğretmeni Işıl Kaynak da, evde sağlanan eğitimin okullarda verilen eğitimle aynı olduğunu söyledi.Ziyarette baba Celil Duman ve anne Murzat Duman ile bir süre sohbet eden Mesude Kara, Ceren’e tablet bilgisayar hediye etti.

(Onur MÜLAZIM)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@