“Çorum’a yeni çevreyolu şart”

Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, seçim çalışmaları kapsamında Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç’ı ziyaret etti.

Güncel 16.03.2014, 22:54 16.03.2014, 22:54
967
“Çorum’a yeni çevreyolu şart”

Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, seçim çalışmaları kapsamında Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, seçimlerin demokratik bir yarış olduğunu ve adayların her birinin kendileri için değerli olduğunu belirterek, kimsenin hakkında olumsuz düşünceleri bulunmadığını, kendilerinin de hizmet sevdasıyla adaylıklarını koyduklarını söyledi.

Siyaset ile belediyenin birbirine karıştırılmaması gerektiğini ve seçimlerde mutlaka hizmet edeceğine inanılan kişilerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Cıdık, ortak paydanın Çorum olduğunu vurgulayarak, amaçlarının halkın rahat ve huzur içerisinde yaşaması olduğunu ifade etti.

Çorum’un sorunlarının çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Cıdık, Çorum’da yer altı çalışmalarında eksik olduğunun yağmurla birlikte ortaya çıktığını, bazı caddelerin ise sudan geçilmediğini ve bodrum katların su basarak vatandaşların sıkça mağdur olduklarını kaydetti.

İlimizin hızla büyüyen bir şehir olması nedeniyle mevcut çevreyolunun yetersiz kaldığı, özellikle akşamları ve Ramazan aylarında şehir içinde trafiğin çok sıkıştığını ifade eden Cıdık, bu nedenle kente yeni bir çevreyolunun şart olduğunu belirtti. Ayakkabıcılar Arastası içinde projelerinin olduğunu belirten Adnan Cıdık, “İnşallah bunları yapmak bize nasip olacak” ifadesini kullandı.

Ziyarette derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler veren TÜMSİAD Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç ise TÜMSİAD’ın 2005 yılında kurulan, özellikle KOBİ’lere, iş adamlarına yönelik faaliyet gösteren bir SİAD olduğunu söyledi. TÜMSİAD’ın yurt içinde 57, Avrupa’da ise 9 ülkede şubesinin bulunduğunu vurgulayan Kılıç, Ortadoğu, Asya ve Afrika’da da temsilcilikleri bulunan derneğin, 12 bin 500 üyesiyle Türkiye’nin en büyük ve en etkin sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu kaydetti.

TÜMSİAD’ın misyonunun ‘aldanmayan ve aldatmayan, yerel değerlerini koruyarak küresel liderliğe’ uzanan Türkiye’nin kalkınmasında çaba sarf eden tüm sanayici ve iş adamlarını desteklediğini belirten Kılıç, “TÜMSİAD olarak tüm siyasi görüşlere eşit mesafede ancak kardeşlik duyguları içerisinde iş adamları ve iş dünyası olarak ülkemiz ve milletimizin yararına olan her türlü çalışmanın yanında yer almaktayız. Tüm siyasetçilerden ve başkan adaylarından beklentimiz, yaklaşan seçimin ve seçime kadarki sürecin barış ve kardeşliğimiz zedelenmeden, centilmenlik sınırları içerisinde güzel bir demokrasi şöleni havasında gerçekleştirilmesidir” dedi.

TÜMSİAD Çorum Şube Başkanı Abdurrahman Kılıç, ‘hizmet nimettir’ sloganıyla Çorum’a hizmet için yola çıkan Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık’a çalışmalarında başarılar diledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
hafif kar yağışlı
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:56
İkindi 15:25
Akşam 17:48
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@