“Çorum’a çok ciddi tesisler kazandırdık”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık olarak bugüne kadar Çorum’a çok ciddi tesisler kazandırdıklarını söyledi.

Güncel 24.02.2019, 21:00
598
“Çorum’a çok ciddi tesisler kazandırdık”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Çorum İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilatı ve partililer hazır bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Bakan Kasapoğlu’nun da bir Çorumlu olduğunu kaydederek, “Biz de hanım nereliyse oralı oluyoruz. Çorum sizi damadı ve eniştesi olarak görüyor” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ise Çorum’a yapılan yatırımlar nedeniyle Bakan Kasapoğlu’na teşekkür ederek, “Biz parti olarak gençlerimize siyasal ve sportif anlamda her düzenlemeyi yapan bir partiyiz. Gençlerimiz için birçok spor tesisi ve gençlik merkezleri yapıldı. Çorum’umuzun hemen hemen her köşesinde yapılan bu tesislerden gençlerimiz yararlanmaktadır. Yeterli mi tabi ki yeterli değildir” diye konuştu. Gençlere ulaşmak ve gönüllerine dokunmak gerektiğini de kaydeden Kaya, “Gençliği anlamamız lazım. Onlara daha çok ulaşmak lazım. Bu seçimin en büyük değeri onlara ulaşmak ve dokunmaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da yapılan yurtlar ile kentin yurt sorunun ortadan kalktığını kaydederek, “Yapılan yatırımlar ile Çorum’da yurt kapasitesini binden, 6 bin 300’e çıkarttık. Yurt ihtiyacı olmayan illeri arasındayız” dedi. Konuşmasında gençliğin önemi de vurgu yapan Kavuncu, “Bir milletin en önemli sermayesi ne yeraltındaki madeni ne de köprüleridir. En önemli sermayesi iyi yetişmiş gençlik ve nesilleridir” ifadelerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU: “BİR ÇORUMLU OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM”

Son olarak konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise Çorum’da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir Çorumlu olmaktan dolayı mutluyum. Memleketimden olmanın mutluluğunu heyecanını yaşıyorum. Buranın bir damadı olarak, benim için bugün çok önemli bir gündür” dedi.

Çorum’u bir memleketi olarak gördüğünü anlatan Bakan Kasapoğlu, “Çorum hem memleketim, hem de Ankara’da her daim gündemimizde olan bir şehrimizdir” şeklinde konuştu. Çorum’a bakanlık olarak birçok tesis kazandırdıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Çorum’umuzun gençlerini yarınlara kazandırmak adına birçok tesis inşa ettik. Buradaki tek amacımız ise gençlerimizi yarınlara donanımlı bir mücevher olarak hazırlamak ve yetiştirmektir” diye konuştu.

“ÇORUM HER DAİM YANIMIZDA OLDU”

Çorum’un her seçimde AK Parti’nin yanında olduğunu belirten Kasapoğlu, “Çorumlular hiçbir zaman bu davanın boynunu eğdirmedi. Her daim milli iradenin yanında yer aldı. Bu seçimde de Çorum’da yükselen gür sedayı tüm Türkiye değil tüm dünya duyacaktır. 31 Mart’ta Çorum’a AK Parti’nin ulu sancağını yeniden dikene kadar bir ve beraber olacağız. Diri ve bir olarak omuz omuza çalışacağız. Çünkü sizler kahraman Çorumlusunuz.” dedi. Konuşmasının sonunda AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve yönetimini de tebrik eden Bakan Kasapoğlu, “Teşkilatımız göreve yeni başladı. Bu yolda kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@