Çorum Yeşilay’dan Başaranhıncal'a ziyaret

Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret etti.

Çorum Yeşilay’dan Başaranhıncal'a ziyaret

Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'ı ziyaret etti.

08 Ocak 2019 Salı 21:20
Çorum Yeşilay’dan Başaranhıncal'a ziyaret

Başkan Yardımcısı AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette Yeşilay Şube Başkanı Dr. Ejder, Çorum’da 6 ay önce Yeşilay Şubesi’ni kurduklarını, 1 ay önce de Genel Kurul yaparak Yönetim ve Denetim kurullarıyla güçlü bir ekip oluşturduklarını dile getirdi. Hizmet verdikleri binanın 1. katına Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) açılacağını ve Türkiye’nin 8. YEDAM’ının Çorum’da olacağını kaydeden Ejder, YEDAM’ın Ocak ayı içinde hizmete gireceğini söyledi.

YEDAM’a uyuşturucu bağımlıları ve ailelerinin 444 79 75 nolu telefonla veya direk başvurmaları halinde Uzman Psikologlar ve Sosyal Hizmet uzmanlarınca destek görüşmeleri yapılacağını, burada kesinlikle kayıt tutulmayacağını ailelerin gönül rahatlığı ile başvurabileceklerini sözlerine ekleyen Dr. Ejder ayrıca, binanın üst katlarının sadece bir şube merkezi değil gençlerin, çocukların ve bayanların faydalanacağı, içinde sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı, Yeşilay Gönüllülerinin buluşma noktası yapmayı istediklerini söyledi.

Türkiye’de Kök Hücre bağışının çok yetersiz durumda olduğunu da kaydeden Ejder, bu alanda da ne yazık ki dışa bağımlı olduğumuzu, Yeşilay ve Türk Kızılay Corum Şubeleri olarak "Çorum Kök Salıyor" isimli bir kampanya düzenlemek için onay beklediklerini ve bu kampanyanın başlamasıyla birlikte herkesin kampanyaya desteklerin önemli olduğunu belirtti.

Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da konuşmasında; bağımlılıkla mücadelenin hükümetin en öncelikli gündem maddelerinden birisi olduğunu ifade ederek, Dr. Ejder ve ekibinin bağımlılıkla mücadelede hiç durmadan çalıştıklarını ve ilimizde sürekli projeler geliştirdiklerini söyledi.

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yeşilay Çorum Şubesinin kentte yapacağı faaliyetler ve özellikle ‘Kök Hücre Kampanyası’nın çok hayati bir konu olduğunu belirterek, bu konuda her zaman yanlarında olacaklarını vurguladı. (Haber Merkezi)