31 Ocak 2014 Cuma 23:17
Çorum, Ulusal Öğrenci Kongresi’ne hazırlanıyor
25-26-27 Nisan 2014 tarihlerinde yapılacak olan “2.Ulusal Aktif Öğrenciler Kongresi” için hazırlıklarda projenin son safhasına geldi. Ön kayıtları 28 Ocak’ta biten kongrenin, sunum özeti kabulleri ise 7 Şubat’a kadar devam edecek. Hitit Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Aktif Yaşam Kulübü tarafından organizasyonu yapılan kongrede bu sene açılış konuşmasını kimin yapacağı ise merak konusu.
Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Semih Kızıldağ tarafından yapılan açıklamada; şu ifadeler yer aldı:
“Geçtiğimiz sene kongre ile alakalı aldığımız geri dönüşler bizi çok mutlu etti. Hem eksilerimizi hem artılarımızı gördük, Aktif Yaşam Kulübü olarak öğrenci kulüplerinin ne kadar büyük projeler yapabileceğini yaptığımız farklı projelerle gösterdiğimize inanıyorum. Bu sene hedefimiz 60 farklı üniversiteden başvuru almaktı. 28 Ocakta biten ön kayıtların sonuçlarına baktığımızda 65 farklı üniversiteden başvuru aldığımızı görüyoruz. Demek ki geçen sene yaptığımız kongre herkesin üzerinde olumlu bir etki bırakmış. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın verdiği destekler bizim özgüvenimizi en üst seviyede tutmamızda önemli etkenlerden birisi, inşallah adına yakışan güzellikte bir kongreyi 2. kez düzenleyeceğiz. Bir de geçen sene katılan arkadaşlarımızdan bu sene oturumların açılışında hangi konu tartışılacak gibi sorular geliyor, bu sene de geçen sene olduğu gibi Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul eden bir konu ile ve bu konu hakkında açık, net bilgileri bize verebilecek sorulan her soruya cevap verebilecek birini Çorum’da ağırlamak istiyoruz bunun için de çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor ve nihayete erme aşamasında.”
Aktif Yaşam Kulübü’nün resmi web sayfasından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Temsilcisi Asiye Karagöz ve Mühendislik Fakültesi Temsilcisi Emine Kalkar’ın imzalarını taşıyan duyuruda ise, “Farklı üniversitelerden misafirimiz olarak Çorum’a gelecek olan öğrenci arkadaşlarımızla hem bilimin üniversiteliler düzeyinde tartışılacağı hem de eğlencenin bol olacağı bir kongre olması için elimizden geleni yapıyoruz, kongremizin en güzel yanlarından birisi de bölüm gözetmeksizin herkesin katılabilecek olmasıdır diye düşünüyoruz.
Bu sene farklı şehir ve kültürlerden gelen ülkemizin güzel insanlarına bilim yuvasında bilimin üstünlüğü ile kaynaşma imkanı sağlamak bizi ayrı bir mutlu edecektir. Tüm katılacak arkadaşlarımızın sorularını web sayfamız üzerinden cevaplamaya çalışıyoruz. Ayrıca kongremizi sahiplenen farklı üniversitelerde okuyan üniversitelilerin yanı sıra Çorum’da bu kongrenin yapılmasına büyük katkı sağlayan sponsorlarımıza teşekkür ederiz” dendi. (ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 31.01.2014 23:18