“Çorum, siyasi yozlaşmalardan sıyrılıp artık harekete geçmeli”

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan aday adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, 16 yıllık AK Parti iktidarı ve belediyesi döneminde Çorum’un sürekli kan kaybettiğini söyledi.

Güncel 29.11.2018, 21:30
816
“Çorum, siyasi yozlaşmalardan sıyrılıp artık harekete geçmeli”

“Çorum’un artık kazanma vakti geldi” diyen MHP Belediye Başkan aday adayı İnşaat Mühendisi Şahin, bunun başka hesaplar yapmadan, elimizi vicdanımıza koyarak, aklı selim davranarak ve oy vererek sağlanabileceğini ifade etti.

Türkiye için önemli bir seçim sürecine girildiğini belirterek bu kapsamda kendisine gelen yoğun talepler doğrultusunda MHP’den Çorum Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu hatırlatan Kenan Şahin, “Çorum artık kazanmalı” başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Çorum’un 16 yıl sonra kazanma vaktinin geldiğini söyleyen Şahin şu görüşlere yer verdi: “2014 yerel seçimleri vatan meselesiydi, Çorumlular olarak oy verdik vatanı kurtardık. Sonraki seçim memleket meselesiydi, bir sonraki küresel güçlerin oyunu, daha sonraki ise faiz lobisiydi. Önce Çimento Fabrikası’nı kaybettik, sonra yarım kalan havaalanını, daha sonra güçlü sanayiimizi, en son olarak da Şeker Fabrikası’nı. Hatta Çorumluların oyuyla seçilen belediye Başkanlarını bile süresini doldurmadan kaybetmeye başladık. Aday adaylığı süreçlerini takip etmek için +18 olmak gerekir hale geldi. Siyasi şuurumuzu, daha sonra siyasi ahlakımızı kaybetme noktasına geldik.

Kenya Devlet Başkanı’nın bir sözü var; “Batılılar geldiğinde onların elinde incil vardı bizim elimizde topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde incil vardı onların elindeyse topraklarımız” AK Parti geldiğinde onların elinde oy sandığı bizim elimizde güçlü bir sanayii kenti, şeker fabrikası, çimento fabrikası vardı. Bize gözlerimizi kapayarak oy kullanmayı öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda bizim elimizde üç milletvekili bir belediye başkanı vardı, onların elindeyse çimento fabrikası, şeker fabrikası ve tüm enerjisini kaybetmiş sanayiimiz. 16 yıl sonra uçağı havada gören Çorumlular olarak şaşkındık. Kazanmalıyız artık Çorumlular olarak. Siyasi şuurumuzu, “o uçak ya inecek ya inecek” diyen siyasetçiyi, siyasi mahcubiyeti, utanmayı, kızaran yüzleri. El ele birlikte, şu yada bu taraf demeden hep birlikte kazanmalıyız artık.

Aslında o kadar da zor değil; sadece oy vererek. Çok şey yapmamız gerekmiyor da.. Vatan kurtarmamız gerekmiyor mesela, memleket meselesi hiç değil. Küresel güçlerin ya da faiz lobisinin ise Çorum'la ilgilendiğini hiç sanmıyorum. Sadece oy vererek, başka hesaplar yapmadan, elimizi vicdanımıza koyarak, akli selim davranarak; Kazanmalıyız artık Çorumlular olarak. Mecburuz da buna. Çocuklarımıza memleketi sorulduğunda gururla Çorum diyebilmeleri için, kasetlerden, şaibelerden, siyasi yozlaşmalardan, adam sendecilikten sıyrılıp harekete geçmeliyiz. Kısaca Çorumlular olarak 16 yıl sonra kazanmalıyız artık”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@