“Çorum sigara kullanımında ortalamanın üzerinde”

Yeşilay Dernek Başkanı Dr. İsmail Türker, Corum İl Genel Meclisi’nde Yeşilay Derneğimizin kuruluşu, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Güncel 12.11.2018, 20:30
466
“Çorum sigara kullanımında ortalamanın üzerinde”

Sunumunda derneğin projelerini anlatan Türker, Yeşilay’ın her bireye dokunması gerektiğini belirtti. Sigaranın her gecen gün daha da yaygınlaştığını, 2017 yılında 12 milyon kişinin sigaradan 900 bin kişinin ise sigara içmediği halde sigaraya bağlı hastalıklardan öldüğünü kaydeden Dr. İsmail Türker, sigara içme durumunun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ve 13 yaş altı sigara içme oranının yüzde 10 olduğunu söyledi.

Tehlikeli konulardan birisinin de teknoloji bağımlılığı olduğunu, gençlerin ve çocukların tablet telefon ile çok zaman geçirdiğini söyleyen Türker, yine sağlıksız beslenme ile obezitenin arttığını ve bunun sonucunda pek çok hastalığın sıklığının arttığını söyledi.

Bilimsel araştırmaların çocukların ömrünün şu anki neşiden daha kısa olacağını gösterdiğini vurgulayan Türker, meclis üyelerine yaptıkları çalışmaları anlattı.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@