Çorum Şeker’de yeni yatırımlarla “şeker üretim kapasitesi” de arttı

Çorum Şeker hız kesmeden yeni yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni sezon açılışını yapan Çorum Şeker Fabrikası’nda bu sezon 800 bin ton pancar işlenerek 110 bin ton şeker, 33 bin ton melas ve 200 bin ton yaş pancar küspesi üretileceği açıklandı.

Güncel 08.10.2020, 21:10
1423
Çorum Şeker’de yeni yatırımlarla “şeker üretim kapasitesi” de arttı

Safi Holding tarafından modern teknolojiye sahip, çevreci ve üretim kalitesi yüksek bir tesis haline getirilen Çorum Şeker Fabrikası’nda açıklanan yatırım programının 100 milyon TL’lik kısmı tamamlandı. Enerji tasarrufu sağlayacak yeni ekipmanlar ve altyapı yatırımları ile modernizasyon, altyapı, makine, ekipman ve otomasyon alanlarında da yatırımların devam edeceği dile getirildi.

ŞEKER ÜRETİM KAPASİTESİ ARTTI

Çorum Şeker Fabrikası tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi; “ Stord marka günlük 2.500 ton pancar karşılığı küspe işleme kapasitesine sahip yeni prese ile kapasitesi artmış olan fabrikada şeker üretme randımanı da yükseldi. 18 adet eski tip santrifüj yerine 2020 model BMA marka 4 adet 1.810 kg lapa işleme kapasitesine sahip son teknoloji santrifüjler ile fabrikada hem enerjide tasarruf sağlandı hem de şekerde kalite arttırıldı.

Hassas tartım yapabilen 50 kg’lık polipropilen torba paketleme makinesi ile maksimum müşteri memnuniyeti sağlayan Çorum Şeker’de 2 adet Statec Binder marka paketleme makinesi de hizmete sunuldu. Çorum Şeker’de yeni otomatik big bag dolum tesisi ile artık 1 tonluk şeker paketleme hizmeti de veriliyor. Aynı zamanda tesise enerji verimliliği ve tasarrufu sağlayacak yüksek verimli 14 adet pompa alımı da tamamlandı.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@