Çorum Şeker’de kuyruk çilesi

Çorum Şeker Fabrikası’nda başlayan 2017 pancar sezonu nedeniyle Çorum-Ankara Karayolu üzerinde bulunan fabrika yerleşkesinde uzun kuyruklar oluştu.

Çorum Şeker’de kuyruk çilesi

Çorum Şeker Fabrikası’nda başlayan 2017 pancar sezonu nedeniyle Çorum-Ankara Karayolu üzerinde bulunan fabrika yerleşkesinde uzun kuyruklar oluştu.

11 Aralık 2017 Pazartesi 01:31
Çorum Şeker’de kuyruk çilesi

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin de fabrika yerleşkesinde bekleyen şoför ve nakliyeci esnafı ile bir araya geldi. Şoför ve kamyoncu esnafının özellikle bekleme sürelerine ilişkin kendilerine itirazda bulunduğunu hatırlatan Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, yaşanan problemlerin çözümü noktasında gerekli mercilerle görüşmeler yapacaklarını dile getirdi.

ŞAHİN SORUNLARI DİNLEDİ

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Çorum Şeker Fabrikası’ndaki küspe alımı nedeniyle uzun kuyruklar oluşturan şoför ve nakliyeci esnafı ile bir araya gelerek, sağduyu çağrısında bulundu. Fabrika bahçesinde bekleyen şoför ve nakliyeci esnafının sorunlarını yerinde dinleyen Tahsin Şahin, hem Çorumlu, hem de il dışından gelen tüm esnaflarla tek tek görüşerek yaşanan sorunları ve problemleri not aldı.

YETKİLİLERLE GÖRÜŞECEĞİZ

Şoför ve nakliyecilerin en çok bekleme süresine tepki gösterdiğini aktaran Tahsin Şahin, bu sorunun çözüme kavuşturulması için fabrika yetkilileri ile görüşeceğini söyledi. Günlerdir ailelerinden uzak kalan şoför ve nakliyeci esnafına her türlü kolaylığın sağlanması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, “Elbette burada bizim amacımız yeni sorunlar çıkarmak değil, sorunları çözüme kavuşturmaktır. Ben sizlerin yanına gelerek sorunları yerinde görme imkânı buldum. Öncelikle sizlere bugüne kadar her hangi bir olumsuzluğa mahal vermediğiniz için teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyeti bundan sonrada göstereceğinize yürekten inanıyorum. Burada yaşanan tüm sorunları ilgili mercilere ileteceğiz. Çözümü için çaba göstereceğiz. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil” şeklinde konuştu.

“SEYYAR TUVALET İSTİYORUZ”

Çorum Şeker Fabrikası yerleşkesinde toplanan kamyoncular, kuyrukta sıra bekledikleri bölgeye seyyar tuvalet yapılması gerektiğini belirterek, “En azından kampanya dönemlerinde bu alana bir seyyar tuvalet kurulabilir. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştular.

(Haber Merkezi)