“Çorum, sandıkta ‘Yeni Türkiye’ diyecek”

AKP iktidarı döneminde millete hiçbir zaman bedel ödetmediklerini belirterek ilimizde döneminde 14 mahallede yapılan eserlerin konuşulduğunu, seçimi kaybetmek gibi bir dertleri olmadığını ve oy kaygısıyla çalışmadıklarını anlatan Başkan Külcü, ikinci 5 altın yılda Çorum’un daha da gelişerek büyüyeceğini vurguladı.

Güncel 28.03.2014, 23:32 29.03.2014, 00:07
1185
“Çorum, sandıkta ‘Yeni Türkiye’ diyecek”

Çorum Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Muzaffer Külcü, 30 Mart yerel seçimleri öncesi son mitingini Buharaevler Mahallesi’nde yaptı. Buharaevler Semt Pazarı yanında oluşturulan miting alanına gelen çok sayıda AK Partili alkış ve sloganlarla Külcü’ye destek verdi.

2002 yılından beri yapılan tüm genel seçimler, yerel seçimler ve referandumda Buharaevler’in AK Parti’nin kalelerinden biri olduğunu söyleyen Muzaffer Külcü, “Çorum kararını vermiş, Buharaevler kararını vermiş, 30 Mart’ı sabırsızlıkla bekliyor. 5 yıl önce sizden görev istediğimizde bize inandınız, güvendiniz, emaneti bize teslim ettiniz. Biz de gece demedik, gündüz demedik çalıştık. Bugün artık biz konuşmuyoruz. AK Parti olarak, AK Parti’nin adayı olarak gittiğimiz her yerde eserlerimiz konuşmaya başlamış ve bizi anlatıyor. Bu kadrolar, “Milletin sevdalısı, milletin dertlisi, bunlarla yürüyün. Lafa değil, icraata bakın” diyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Buhara Kültür Merkezi’nin tamamlanma aşamasına geldiğini hatırlatarak, merkezin temeli atıldığında yaşlı bir vatandaşın söylediklerini miting alanına gelen coşkulu kalabalıkla paylaştı. Külcü, “Yaşlı amcanın birisi camiden çıkmış. Kendi kendine şunları söylüyormuş. Bu kadar kepçe günlerdir temel kazıyor. Bu binanın kocaman temeli kazılınca Hacı Amca’nın gözü korkmuş. Yav demiş, günlerdir kepçeler çalışıyor, burayı nasıl yaptıracak bu oğlan demiş. Yanındaki de yaptırır yaptırır o demiş. Senin için rahat olsun demiş. Yapılıyordu da niye bundan öncekiler yaptırmıyordu demiş Yaşlı Amca da.” diye konuştu.2. Altın dönem olarak adlandırdığı yeni dönemde yapacağı projelerle ilgili de bilgiler veren Külcü, son günlerde Türkiye üzerinde oynanan oyunları hatırlatarak “30 Mart’ta hep birlikte bu oyunu bozacağız” dedi. “Eğer siz olmasaydınız, biz olmazdık. Başbakanımızı yıkmak için onlarca tuzak kurdular, kumpas kurdular. Her defasında karşılarında millet oldu, siz oldunuz, Buharaevler oldu. Biz, 5 yıldır şehrin her tarafına hizmetler yapıyoruz. Onlarca tesis yaptık, parklar yaptık, yollar yaptık. Bundan sonra da yaparız. Ama ben bu konuşmalarımızda kardeşlerimize soruyorum. Park olmadan yaşanır mı, yaşanır. Yol olmadan yaşanır mı, yaşanır. Ama devlet olmadan asla yaşanmaz. 30 Mart günü bunu oylayacağız. Sandığa gideceğiz, Eski Türkiye mi? Yeni Türkiye mi bunu oylayacağız. Elbette Yeni Türkiye diyeceğiz. Bu millet rahata, huzura alıştı. Geleceğe daha güvenle bakıyoruz.” Diye konuştu.

Eski Türkiye’de yoksulluk, yolsuzluk ve yasakların olduğunu vurgulayan Muzaffer Külcü, “Yeni Türkiye’de bunların hiçbirisi yok. Yeni Türkiye’de huzur, barış, kardeşlik, umut, heyecan var. Bizi bu yoldan döndürmek istiyorlar. Bizi korkutmak istiyorlar. Gözümüzü kırpmadan gidilecek neresi varsa oraya kadar gideriz.” dedi.

12 yıldır kendilerine güvenen bu millete hiçbir zaman bedel ödetmediklerinin altını çizen Muzaffer Külcü, birileri gibi bildiri yayınlanınca, muhtıra yayınlanınca şapkalarını alıp gitmediklerini, ilk defa bir bildiriye karşı demokrasi bildirisi yayınladıklarını söyledi. “Bunu sayın Başbakanımız yaptı. Bu emanetin sahibi millettir. Emaneti milletten aldık, götürür millete teslim ederiz. Millet eğer bizden o emaneti almak isterse başımızın üstüne. Ama emanetim sendedir, sende kalmaya devam edecek derse yaptığının cezasını çeker dedi. O gün bugündür de Türkiye daha demokratik bir şekilde yaşıyor.” diyen Külcü sözlerini şu şekilde sürdürdü.“Seçim kaybetmek gibi bir derdimiz yok. Biz oy kaygısıyla çalışmıyoruz. Gittiğimiz her mahallede bu coşkuyu, bu heyecanı görüyoruz. Allah’ın izniyle sizin sevginizin önünde duramaz. CHP’ye emaneti teslim ettiğimizde onlar ne yaptı. Millet yağ kuyruklarında, ekmek kuyruklarında bekledik. Biz bunlara belediyeleri verdik. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Çorum’da da 94’te CHP’den belediyeyi Refah Partisi devraldığında susuzluk çekiyordu. Bunlar çalışmıyor, vatandaşa hizmet etmiyordu.

Eğer bu şehirde 10 yıllardır yapılamayan hizmetler yapıldıysa bunun arkasında siz varsınız. Eğer, Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan işlerden daha fazla iş yaptıysa biliniz ki bunun arkasında siz varsınız, tertemiz oylarınız var, tertemiz dualarınız var. Her şeyin başı o dualarınız. Bu yolu sizlerle beraber yürüyoruz. Bir gün geldi 17 Aralık günü bir baktık ki bir savcı efendi yolsuzluk hikayesi çıkarmış. Şunları şunları getirin demiş. Kimler biliyor musunuz? 3. Havaalanını müteahhidi, 3. Köprünün müteahhidi, nükleer santralin müteahhidi, Aklımıza hemen Mayıs ayı geldi. Resmin büyüğü yavaş yavaş ortaya çıkıyor. O zaman anladık ki AK Parti’ye karşı bir tuzak kuruluyor. Bu tuzağı 30 Mart’ta bozacak mısınız? Bu kumpasları 30 Mart’ta boşa çıkaracak mısınız? Allah’ın izniyle bu iş bitti. 12 yıldır eğilmedik, Allah’ın izniyle bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Devletimize karşı bir tuzak kurulmuştur.”

AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse de miting öncesi konuşarak 30 Mart seçimlerinin Türkiye ve Çorum için önemini vurgulayarak “Bu millet bu oyuna gelmeyecek. Milletimiz bu oyunu bozacak” dedi.

Muhalefet liderlerinin uzaktan kumanda ile yurt dışından yönetildiğini ifade eden Ceylan, Çorumluların yarın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak şantajcılara, montajcılara, kasetçilere, dolandırıcılara haddini bildireceklerine inandığını sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@