“Çorum sağlıkta merkez olacak”

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, sağlık alanında yapılan yeni yatırımların Çorum'u sağlık merkezi olmaya yönelteceğini belirterek, son yıllarda sağlık hizmetleri açısından büyük atılımlar yaşandığını söyledi.

Güncel 29.03.2017, 23:19
887
“Çorum sağlıkta merkez olacak”

Milletvekili Ceylan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile birlikte Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti.

Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ömer Sobacı'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüşen Ceylan ve Karadağ, yapımı tamamlanan ve açılış aşamasına getirilen 800 yataklı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin son durumunu değerlendirdi.

Daha sonra; Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, İdari Hizmetler Başkanı Dr. İhsan Demirbaş ve diğer sağlık yöneticilerinin katılımı ile bir değerlendirme ve istişare toplantısı yapan Ceylan ve Karadağ, Çorum'un temel sağlık sorunlarını masaya yatırdı.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında gelinen son nokta ile Çorum'un temel sağlık problemlerinin, yapılması gereken çalışmaların ele alındığı toplantı sırasında, kentimizin doktor ve yardımcı sağlık personeli eksiklikleri de gözden geçirildi.

Amaçlarının Çorum’u sağlık alanında cazibe merkezi yapmak olduğunu belirten Milletvekili Ceylan, yeni hastane ile birlikte Çorum’dan hasta sevkini minimum düzeye indirerek, diğer illerdeki hastalara hizmet vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Hastane hakkında da bilgiler veren Ceylan, 151 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan hastanede bin 294 araçlık otopark, 800 yatak, 176 poliklinik, 22’si suit olmak üzere 430 hasta odası, 30 ameliyathane, hastane bünyesinde çalışan personel için kreş bulunduğunu dile getirdi.

Hastanenin tefrişatı için 64 milyon lira ödenek ayrıldığını açıklayan Ceylan, alınacak tıbbi cihazlarla birlikte hastaneye 500 milyon liralık yatırım yapılacağının altını çizdi.

Hastanenin 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceğini dile getiren Ceylan, “Mevcut hastanemizde aynı anda 30 ameliyat yapılabilecek. Ayrıca hastanemiz her açıdan mevcut hastanemizden daha büyük olacak. Son teknoloji cihazlarla akıllı hastane konseptinde hizmet verecek olan bu sağlık yatırımını Çorum’a kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Yeni hastane taşınma sürecinin ardından kısa sürede hizmete girecek. Mevcut Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Devlet Hastanesi olarak ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi de aynı fonksiyonla hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca hastaneye ikinci bir KVC Merkezi kurulacak. Hastanemizde ayrıca meslek hastalıkları ilgili yeni bir birim kurulacak. Bu alanda Ankara’da yapılacak olan testler Çorum’da yapılacak. Bu sayede iş ve zaman kaybının önüne geçilecek” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@