Çorum, Sağlık Bakanı’nı ağırladı

Çorum’a Kanser Tedavi Merkezi kurulmasına Sağlık Bakanı Demircan’dan onay çıktı

Çorum, Sağlık Bakanı’nı ağırladı

Çorum’a Kanser Tedavi Merkezi kurulmasına Sağlık Bakanı Demircan’dan onay çıktı

07 Ocak 2018 Pazar 11:06
Çorum, Sağlık Bakanı’nı ağırladı

AK Parti’nin Kırşehir ve Nevşehir il kongrelerine katılan Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, karayoluyla Tokat’a giderken Çorum’da mola verdi. Samsun Yolu üzerinde bulunan bir restoranda AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ tarafından karşılanan Bakan Demircan, akşam yemeğinde Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Sağlık İl Müdürü Dr. Ömer Sobacı ile bir araya geldi. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sırasında Çorum’un sağlık alanındaki talep ve beklentileri İl Başkanı Karadağ ve Çorum Milletvekili Ceylan tarafından bizzat Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’a iletildi.
KANSER TEDAVİ MERKEZİ TAMAM
Görüşme sırasında Ceylan ve Karadağ, Çorum’a Kanser Tedavi Merkezi kurulması yönündeki taleplerini yeniledi. Bunun üzerine Bakan Demircan, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yüksek maliyetli başta kanser türleri olmak üzere birçok hastalığın ileri düzeyde teşhisinde kullanılan PT-CT cihazı, Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne de yine akciğer kanserinin teşhisinde kullanılan yüksek maliyetli EBUS cihazının alınması konusunda bakanlık olarak her türlü desteği vereceklerini duyurdu.


BAKANDAN ÇORUM’A TAM DESTEK
Çorum’a kurulacak Kanser Tedavi Merkezi’nin alt yapısının oluşturulması için gereken üst düzey teknolojiye sahip cihazların en kısa sürede devreye alınacağını ifade eden Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, yerelden büyük şehirlere sevkin önemli ölçüde azaltılmasını hedeflediklerini söyledi. Demircan ayrıca, Çorum’un çok önemli bir merkeze kavuşacağını vurguladı.
HASTALARIN SEVK SORUNU BİTECEK
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni bir ünite kurulacağını açıklayan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Şehir Hastanesi’nden eksiği olmayan fazlası bulunan hastanemize kanser hastalarının ihtiyaç duyacağı 5 milyon dolar maliyetli (20 milyon lira) PET/CT cihazı kazandırıyoruz. İlimizde ağırlamaktan büyük onur duyduğumuz Sağlık Bakanımızdan söz aldık. Bu cihaz tomografi ve MR’ın üstünde kanser hücrelerinin mikro düzeyde tespitini sağlıyor. Bu cihaz hastanemizde olmadığı için hastalar büyük hastanelere sevk ediliyordu. Kendi ölçeğimizdeki illerde bu cihaz yok. Şimdi yeni bir ünite kurularak bu cihazı hastalarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 
YURTKUR BİNASI EK BİNA OLUYOR
Görüşmede, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina konusu da gündeme geldi. Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) ait 3 blokluk binanın hastaneye devredilmesi konusunda Sağlık Bakanı Demircan, gerekli girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Çorum’un taleplerine son derece olumlu yaklaşan Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’a AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ve AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Son Güncelleme: 07.01.2018 11:08