Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi Personeli, dil eğitimlerine başladı

2013 teklif çağrısı döneminde Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri kapsamında “Avrupa Ülkelerinde Özel Eğitime Muhtaç Bireylerin Eğitimlerindeki Yeniliklerin İncelenmesi” adlı proje adım adım hayata geçiriliyor. Projenin uygulama ülkeleri Almanya ve İspanya’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar için katılımcıların temel düzeyde pedagojik, kültürel ve dil eğitimi çalışmalarına başlandı.

Güncel 02.05.2014, 23:51 02.05.2014, 23:51
836
Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi Personeli, dil eğitimlerine başladı

2013 teklif çağrısı döneminde Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri kapsamında “Avrupa Ülkelerinde Özel Eğitime Muhtaç Bireylerin Eğitimlerindeki Yeniliklerin İncelenmesi” adlı proje adım adım hayata geçiriliyor. Projenin uygulama ülkeleri Almanya ve İspanya’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar için katılımcıların temel düzeyde pedagojik, kültürel ve dil eğitimi çalışmalarına başlandı. Proje kapsamında Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile yerel ortakları; Çorum Bilim ve Sanat Merkezi, Çorum Eğitimciler Birliği Sendikası, Çorum Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (GÜL-DER), Sungurlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Fiza Eğitim ve Aile Danışmanlığı bünyesinde bulunan tüm katılımcılara yönelik 40 saat sürecek olan dil eğitimleri katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Çorum Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Tahir Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Finansmanı Avrupa Birliği Bakanlığı’nca sağlanan dil eğitimine katılımcıların yoğun ilgisinin, projenin amacına ulaşacağına dair inancın güzel bir göstergesi olduğunu belirtti. Amerikan Kültür Derneği tarafından verilen hazırlık eğitiminde katılımcıların yabancı dil anlama ve konuşma becerilerinin artırılmasının hedeflediğini anlatan Demir, yurtdışında karşılaşılabilecek durumlarla baş edebilmeye yönelik çözümlerin yanı sıra, Almanya ve İspanya’nın genel kültürel özellikleri, yapıları ve toplumsal farklılıklarının da katılımcılara anlatılacağını aktardı. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verileceğini ifade eden Demir, katılımcıların yurt dışına çıktıklarında, almış oldukları dil eğitiminin pratik uygulamasını yaparak kendilerini geliştirecek fırsatları elde edeceklerini belirtti.

Proje kapsamında 34 kişiden oluşan katılımcı grubun, iki hafta süreyle Avrupa ülkeleri Almanya ve İspanya’da özel eğitime muhtaç zihinsel engelli çocukların tanılama süreciyle ilgili yenilikleri ve farklı metotları yerinde göreceklerini kaydeden Tahir Demir, mesleki ve bireysel gelişimlere yüksek katkı sunması beklenen proje doğrultusunda katılımcıların, konuya ilişkin inceleme ve araştırmalarda bulunarak, gözlenen yenilikleri bölgeye adapte edilmesi için çalışmalar da bulunacağını söyledi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@