Çorum Özel Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor

Çorum Özel Hastanesi, güçlü uzman hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi. Çorum Özel Hastanesi, Göz Hastalıkları kadrosuna Prof. Dr. Mustafa Durmuş’u ekleyerek hekim kadrosunu daha da güçlendirdi.

Güncel 12.08.2018, 22:17
2773
Çorum Özel Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor

Göz Hastalıkları bölümünün hastane ve Çorum için önemli branş olduğunu belirten Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, Çorum halkına kaliteli hizmet sunmayı ilke edindiklerini ve bu doğrultuda yoğunluğu çok fazla olan Göz Hastalıkları bölümü için Prof. Dr. Mustafa Durmuş’u kadrolarına kazandırdıklarını ifade etti.

Başhekim Bilgili, "Göz Hastalıkları Bölümünde 2 hekimle halkımıza hizmet veriyoruz. Kadromuzda Opr. Dr. Serkan Güreser ve Prof. Dr. Mustafa Durmuş olmak üzere deneyimli ve alanında uzman hekimlerle halkımızın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz" dedi.

Çorum Özel Hastanesi’nin hızla büyüdüğünü dile getiren Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, “Çorum halkına hizmet vermekten onur ve gurur duymaktayız. Halkımıza sunduğumuz hizmetler gün geçtikçe kalitesini yükseltmektedir. Ayrıca hastanemiz yatak kapasitesini ve hizmet çeşitliliğini arttırarak Çorum’a ihtiyacı olan güzel bir tesis sunmaktadır. Kadromuzu da deneyimli ve ünvanlı hekimlerle güçlendirerek halkımıza hizmette sınır tanımayacağız” diye konuştu.

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Durmuş ise, Çorum Özel Hastanesi’nde Çorum halkına yani hemşerilerine hizmet vermekten gurur duyduğunu belirterek, hastanenin güçlü kadrosunda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Durmuş, halkımızın taleplerine ve ihtiyaçlarına doğru şekilde cevap vereceklerini söyledi.

PROF. DR. MUSTAFA DURMUŞ KİMDİR?

Prof. Dr. Mustafa Durmuş, 1958 yılında Çorum-İskilip’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini İskilip’te, lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1984 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Pratisyen hekim olarak Ordu ilinde iki yıl mecburi hizmetini yaptı. Sonrasında Çorum 2 No’lu Merkez Sağlık Ocağında 5 ay kadar görev yaptı. İhtisas sınavını kazanarak 1987-1990 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları ihtisasını tamamladı. Çankırı ve Yozgat Devlet Hastanelerinde uzman olarak çalıştı. 1994 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Yrd. Doç olarak akademik hayata başladı. 2003 yılında Doçent olmuştur. Daha sonra sırayla Fatih Üniversitesi, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi’nde profesör olarak görev yaptı. 2017 yılında emekli olarak Çorum Hitit Üniversitesi’nden ayrıldı. Ağustos 2018 itibariyle Çorum Özel Hastanesinde görev almaya başladı. Evli ve 4 çocuk babası olan Durmuş, çok sayıda bilimsel yayına da sahip.

Göz Hastalıkları alanında oldukça deneyimli olan Durmuş, özellikle; Katarakt Cerrahisi (göz içi lens yerleştirme, akıllı lens tekniği, lens kaymalarında düzeltme, bebek ve çocuk katarkt tedavileri), Glokom – Göz Tansiyonu takip ve Tedavisi (teşhis, ilaçla tedavi ve gerekirse ameliyatla tedavi), Şaşılık Takip ve Tedavisi (çocukluk döneminde erken teşhis, erken ameliyat, göz tembelliği, prizmatik gözlük), Gözyaşı yılları Hastalıkları (bebeklik döneminde sondalama, yetişkin hastalarda DSR ameliyatı), Göz Kapağı Hastalıkları Tedavisi ve Estetiği (Göz Kapağı Düşüklüğü tedavisi, kapağın içe dönmesi tedavisi, kapağın dışa dönmesi tedavisi, kapakltaki yağ fıtıklaşması tedavisi, kapak ve çevresindeki her türlü tümör ve kist tedavisi, kapak estetiği) alanlarında çok tecrübelidir ve başarılıdır. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
13°
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:56
banner303
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@