‘Çorum Okuyor’ projesi 11 bin öğrenciye ulaştı

Çorum gençliğine ve öğrencilere yönelik Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi ile ortaklaşa yürütülen “Çorum Okuyor” projesinde 6. dönem için protokol imzalandı.

Güncel 11.10.2018, 00:42
559
‘Çorum Okuyor’ projesi 11 bin öğrenciye ulaştı

Gençliğe dokunan böylesine önemli bir hizmette Çorum Belediyesi olarak görev almanın onur verici olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Okumanın bırakıldığı, her şeyin telefon ve bilgisayarla sınırlı hale geldiği bir dönemde kitabın o kokusunu alabilen 11 bin öğrenciye ulaşmak çok önemli bir çalışma. İnşallah daha fazla öğrenciye de ulaşırız. Şuurlu bir gençliğe, okuyan bir gençliğe o kadar çok ihtiyacımız var ki. İnşallah bu yavrularımız hayatlarının ileriki dönemlerinde bu alışkanlıklarını sürdürürler diye temenni ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Gül, ayrıca proje paydaşları olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği TDED Çorum Şube Başkanlığı’na teşekkür etti.

Protokol imza töreninde öğrencileri bugüne uyandırmak ve geleceğe hazırlamak noktasında önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, “Öğrencilerimizi sadece sınav için yarışan, test çözme becerilerini geliştiren değil de okuma, anlama, yorum yapabilme yetilerini daha güçlü hale getirme noktasında bu projeyi çok önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz eşliğinde 15-20 kişilik gruplar halinde kitaplar okunuyor, müzakere ediliyor ve liseye yerleşme noktasında da üniversiteye girme noktasında da hayata hazırlanmak noktasında da kitap okumak yorumlayabilmek çok önemli” diye konuştu.

Çorum gençliğine, öğrencilere yönelik bir projede paydaş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan ise “Geçtiğimiz sene 11 bin öğrenciye ulaşıldı, bu sene daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Çorum Okuyor Projesi geleceğe yatırım, insana yatırım düsturu ile yürütülen önemli bir proje. Bu işin hamiliğini üstlenen Belediye Başkanıma ve işbirliği içinde okullarımızda oldukça verimli çalışmalar yaptığımız Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” diyerek, TDED Çorum Şubesi olarak bu projede ortak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@