“Çorum modern çöp konteynerleri ile tanıştı”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’un temizlikte sahip olduğu birinci markasını hem daha üst seviyelere taşımak hem de çevreye saygılı çözümler üretmek amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini bildirdi.

Güncel 25.12.2017, 00:34
1968
“Çorum modern çöp konteynerleri ile tanıştı”

Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da teknolojiyi hızlı bir şekilde çalışmalarına uyguladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, temizlik konusunda yaptıkları çalışmaların Çorum halkının yanı sıra diğer iller tarafından da takdir edildiğini söyledi.

9 yıldır gece gündüz demeden hazırladıkları projelerle Çorum’u AK Parti Belediyeciliğinin çalışkan yüzüyle tanıştırdıklarını ifade eden Başkan Külcü, “Şehrimizde 2009 yılında 15 bin adet çöp varili, 5 bin konteyner vardı. Variller çok çabuk çürüyordu. Delinen varillerden sızan sular etrafa pis koku yaydığı gibi haşere üremesine de neden oluyordu. Sanayi bölgeleri ve bağ bölgeleri dışında çöp varili kullanımına son verdik. Küçük konteynerleri da büyük konteynerlerle değiştirdik. Anadolu’da ilk kez yeraltı konteyner sistemini uyguladık. Diğer çalışmalarımızda olduğu gibi temizlik alanında yaptığımız çalışmalarımızda da örnek alındık.” dedi.

Çorum’da temizlik alanında yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni ve modern konteynerleri kullanıma sunduklarını söyledi.

Aldıkları 3750 litre kapasiteli konteynerleri ilk olarak Fatih Caddesi’ne yerleştirildiğini dile getiren Başkan Külcü, “Bu çalışma ile önceden 5 konteynerin aldığı evsel atığı yeni yerleştirdiğimiz 1 tane konteyner alacak. Yeni konteyner sistemi ile evler, işyerleri, pazarlar, alışveriş merkezleri gibi evsel katı atıkların yoğun olduğu bölgelerde hem gürültü kirliği ortadan kalkacak hem de daha pratik ve modern bir hizmet vermiş olacağız. Yine mevcutta bulunan konteynerler çöp atarken ve araçlar alırken çok ses çıkartıyordu. Bu yeni sistemle gürültü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız. Ayrıca işletme maliyetlerinin düşürülmesi, günümüz gelişen teknoloji ve estetiğine uyum sağlanması açısından da bu çalışmayı önemsiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@