Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde proje eğitimi devam ediyor

Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından hazırlanan “Avrupa Ülkelerinde Sürdürülebilir Mesleki Eğitim Stajı’ projesinin yaygınlaştırma faaliyetleri devam ediyor.

Güncel 31.03.2016, 00:03 31.03.2016, 01:04
1412
Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde proje eğitimi devam ediyor

Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırladığı proje kapsamında okuldaki bir grup öğrenci 2016 Ocak ve Şubat ayları içersinde Almanya ve Macaristan’da staj eğitimi almışlardı.
Proje kapsamında Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Proje Koordinatörü ve Okul Müdürü İbrahim Ayaz tarafından Mesleki Eğitim Staj Projesinin yurt dışı uygulaması ve elde edilen kazanımlarla ilgili genel bilgilendirmede bulunuldu.
Öğrencilere projeyle ilgili bilgiler veren İbrahim Ayaz, şöyle dedi:
“Proje kapsamında Makine Teknolojisi alanından 35 öğrenci Macaristan’da, CNC Operatörlüğü eğitimi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından 30 öğrenci Almanya’da Doğalgaz Boru Kaynakçılığı eğitimine katılarak bir aylık mesleki staj eğitimlerini tamamlamış ve ülkemize dönmüşlerdir.
Staj eğitimi projesi katılımcı öğrencilerimize mesleki görgü ve eksikliklerin giderilmesi, bölgemiz ve yerel ortaklarımızın bölgesinde istihdam edilmeleri ve sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmeleri, mesleki teknik eğitimin kalitesinin ve cazibesinin artırılması, üretim ekonomisinin canlandırılması, farklı kültürlerin yerinde görülmesi, Avrupa dillerinin öğrenilmesi, atölye ve laboratuar ortamlarında mesleki eğitimin gözlemlenmesi ve ülkemize adaptasyonunun sağlanması, karşılıklı iş ortaklıklarının geliştirilmesi, konularında çok önemli katkılar sağlamıştır.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@