“Çorum lezzetlerini tanıtmak için etkili bir lobi çalışması gerekiyor”

ÇORUM HABER’in Kurucusu, Başyazarı ve Şirket Genel Müdürü, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, televizyonların en fazla izlenen programı “MasterChef Türkiye”nin bir bölümünün Çorum’da çekimini sağlamak üzere etkili girişimlere ve lobi çalışmasına ihtiyaç olduğunu belirterek, “Çorum’a özgü lezzetlerin Türkiye’ye tanıtımı ancak bu yolla mümkün olabilir. Hitit Mutfağı da bu bakımdan önemli bir avantaj olabilir.” dedi.

Güncel 09.10.2020, 00:14 08.10.2020, 19:45
737
“Çorum lezzetlerini tanıtmak için etkili bir lobi çalışması gerekiyor”

Umut Radyo’da Meltem Danışman Çınar ile birlikte hazırlayıp sundukları “Çorum Güncesi” programında Çorum’un gündemindeki konularla ilgili görüşlerini açıklayan Yolyapar, Osmancık pirinci ve Oğuzlar cevizi ile ilgili bir soru üzerine, ülke çapında markalaşmış bu ürünlerin daha fazla tanıtılması gerektiğini, Kargı tulumunun da gerek üretim, gerekse tanıtım açısından daha fazla değerlendirilmesine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çorum’un en büyük eksiğinin “lobi” olduğu görüşünü tekrarlayan Mehmet Yolyapar, “Çorum’un herkesi hayran bırakan kendine özgü harika lezzetleri ve çok kaliteli gıda ürünleri var. Bunları yeterince tanıtamadığımız için Çorum ekonomisine gereği gibi katkısını sağlayamıyoruz. Türkiye’de yediden yetmişe hemen herkesin, özellikle kadınlarımızın ilgiyle izledikleri Kanal 8’deki MasterChef programı, bu açıdan büyük bir fırsat olabilir. Bu programın bir bölümünün Çorum’da çekilmesini sağlayabilsek, Çorum her yönden kendini tanıtmış olur. Bana göre, bu yönde, önce fikir egzersizine, daha sonra da etkili girişimlere ihtiyaç var.” diye konuştu.

Mehmet Yolyapar’ın “Çorum Güncesi” programındaki diğer değerlendirmelerini yarın vereceğiz. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@