Çorum kiremit sektörünün rekabet gücüne ciddi katkı

Çorum’da Ece Kiremit tarafından üretilen Bioksit Kiremit ile sektörde bir ilk gerçekleştirilirken, ulusal basının da yoğun ilgisi Çorum’a yöneldi. Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere Sabah, Dünya, Türkiye, Bugün, Takvim ve Zaman gibi ulusal basının önemli yayınlarında yer alan Bioksit Kiremit, sahip olduğu özelliklerle Kiremit sektöründe Çorum’a büyük bir rekabet gücü kazandırıyor.

Güncel 18.11.2014, 00:13 18.11.2014, 00:14
866
Çorum kiremit sektörünün rekabet gücüne ciddi katkı
Çorumlu mühendislerin uzun süreli uğraşları sonucunda özel hammaddeler kullanılarak elde edilen Bioksit Kiremit, sektörden olduğu kadar ulusal basından da yoğun ilgi gördü. Geleneksel kiremitlere oranla katma değeri ve rekabet gücü daha yüksek olan ve faydalı tarımsal arazilerin kullanılmasını önleyen ekolojik özellikleri sayesinde Çorum kiremit sektörüne çağ atlatacak bir yenilik olarak görülen Bioksit Kiremit, Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere Türkiye, Bugün, Zaman, Dünya, Takvim ve Sabah Gazetesi gibi ulusal basın temsilcilerinin sayfalarında yer aldı. Medyada çıkan Bioksit Kiremit haberleri sayesinde Çorum, ulusal basının odağında yer aldı.

ÇORUM EKONOMİSİNE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK
Geleneksel kiremitlere göre %30 daha fazla katma değer yaratacağı öngörülen Bioksit Kiremit inovasyonuyla zayıflamakta olan Çorum kiremit sektörünün tekrar güç kazanması gündemde. Bioksit Kiremit ile geleneksel bir ürün olan kiremidin ihracat şansı artacak, bu sayede kiremit sektörüne dolayısıyla Çorum ekonomisine artı değer kazandırılacak.

ÇORUM KİREMİDİ ANLAYIŞI DEĞİŞECEK
Bioksit Kiremit, yüksek donma dayanımına, daha iyi su, ısı ve ses yalıtımına sahip. Fiziksel ve doğal şartlara karşı daha dayanıklı dolayısıyla daha uzun ömürlü olan Bioksit Kiremit, renginden dolayı daha estetik bir ürün. Daha yüksek sinterleme sıcaklığında üretilen Bioksit Kiremit; su emmesinin daha düşük, basınç dayanımı ve termal şok direnci gibi özelliklerinin daha yüksek olmasının yanı sıra yüzey sertliğinin de daha fazla olması özellikleriyle geleneksel hammaddelerle hazırlanmış kiremitlere oranla farklılık gösteriyor. Tarım arazisi olmayan hammaddelerle üretilmesi sebebiyle de ekolojik ürün özelliklerine sahip olan Bioksit Kiremit, piyasada “ucuz kiremit” olarak kabul edilen Çorum kiremidinin hakkettiği seviyeye geri dönmesi için önemli bir katkı sağlayacak.

EKOLOJİK HAMMADDELERLE ÜRETİLİYOR
Bioksit Kiremit tarıma elverişli olmayan kayaç arazilerden ruhsatlı olarak elde edilen hammaddelerle üretildiği için ekolojik değeri ile de piyasada öne çıkacak bir ürün. Bu açıdan da ÇORUM, diğer kiremit üreten şehirlerden bir adım önde yer alma fırsatı yakalamış oldu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@